Son Dakika Haber

Yamaç'ta heyecan dorukta

Uluslararası Havacılık Federasyon'unun (FAI) izni İle Aksaray ilindeki Hasandağı’nda düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Şampiyonası, görev uçuşlarıyla tüm hızıyla sporseverleri ağırlamaya devam etiyor.

Organizatörlüğü yapan Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunun Hava Sporları Aksaray Temsilcisi Abdullah Kahraman, sporseverler için yaptığı açıklamada, 13 ülkeden 130 pilotun yer aldığı şampiyonanın iyi gittiğini ifade ederek şunları belirtti: "Herhangi sakatlık veya sağlık sorunu şimdiye dek başamadan çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gördüğümüz talep kakşısında ne kadar doğru yol üzerinde olduğumuz şahitlik ediyorum. İmarım heyecanı ve ilgisini kaybetmeden gerekti tüm çalışmaların kapsamını geliştirerek yolumuza devam edebiliriz" dedi.

Sporcuların en iyi şekilde yarışması için tüm şartları yerine getirdiklerini aktaran Kahraman, "Yarışmamızın bugün 4. günü. Her şey çok güzel. Buradan havalanan pilotlarımız Nevşehir Acıgöl istikametine uçuş yapacak. Yaklaşık 130 pilot havalanacak ve görev alanına dönmeye çalışacak. Genel anlamda yarışmamızda hiçbir sıkıntı yok. Her şey organize ettiğimiz gibi devam ediyor." diye söyledi.

Pilotlardan Suheyl Barikani ise şampiyonaya İran’dan katıldığını ifade ederek, "Organizasyon çok güzel gidiyor. Buradaki ortamı çok beğendim. Her şey en üst seviyede düşünülmüş ve organize edilmiş. Bir yarışmada olabilecek her şey var burada. Burada bu yarışmanın bir üst aşaması olan Yamaç Paraşütü Dünya Kupası’nın da yapılması gerekiyor. Çünkü burası o potansiyele sahip. Yapılmaması için hiçbir neden yok." ifadelerini kullandı.

Pilotlardan Tuğba Haskültür de Aksaray’a ilk defa geldiğini ve çok beğendiğini belirtti. Organizasyonun, uçuş yerinin ve hava şartlarının çok iyi olduğunu anlatan Haskültür, "Bugün istikametimiz Acıgöl tarafına olacak. Oraya en kısa sürede gitmemiz gerekiyor. İlk ulaşan kişilere ekstra puan veriliyor. Biraz sınırları zorlamaya çalışarak en iyi puanı almaya çalışacağım." şeklinde konuştu. Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesinin katkılarıyla düzenlenilen şampiyonluk, 28 Ağustos’ta ödül töreni ile sona ereceği açıklandı. 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.