Son Dakika Haber

Volkan Demirel: Galatarasay Pozisyona Bile Giremedi

Fenerbahçe'nin kaptanı usta kaleci Volkan Demirel, Süper Lig'in on birinci haftasında Galatasaray'ı 2 - 0 yendikleri derbi maçta tüm takım olarak çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi. Maçın ardından Ülker Şükrü Saracoğlu Stadı'nda basın mensuplarına karşısına çıkan Volkan Demirel, galibiyeti tribünleri hınca hınç dolduran tüm Fenerbahçeli taraftarlara hediye ettiklerini aktardı. Volkan, sadece hücum yollarında değil, savunmada da çok iyi mücadele ettiklerini, rakip Galatasaray'a pozisyona girme fırsatı bile tanımadıklarını belirterek, “Sağ olsunlar, arkadaşlarım sayesinde yere bile yatmadım, rakip hiç pozisyona bile giremedi.” dedi.

'Artık Galatasaray Yenilgiye Alışsın'
Sarı – kırmızılı takımın Kadıköy'de galibiyet hasretinin 18 yıla çıktığını vurgulayan milli kaleci, kendilerinin Saracoğlu'nda kazanmaya alıştığını, Galatasaray'ın da kaybetmeye alışması gerektiğini dile getirdi. Maçtan önce Galatasaray'da başkanından hocasına, futbolcularından ailelerine kadar hemen herkesin 'Fenerbahçe'yi yeneceğiz' diye açıklamalar yaptığını hatırlatan Volkan Demirel, ancak Kadıköy gerçeğinin gözardı edildiğini aktardı. “15 yıldır Galatasaray'ın Kadıköy'de Fenerbahçe ile beraberliğe bile sevindiğini gördüm” diyen kaleci Volkan, kimseyi kırıp incitmediğini, sadece geleneğin bozulmayacağını hatırlattığını kaydetti.

"Sabri'den Üçlü Çektirmesini İstedim, Bana Küfretti
Fenerbahçe'nin tecrübeli file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray'ın deneyimli sağ beki Sabri Sarıoğlu'ndan taraftarın talebi üzerine üçlü çektirmesini istediğini de ifade etti. Bu isteğine karşın Sabri'nin kendisine küfür ettiğini iddia eden Volkan, yenilgiyi hazmedemediği için böyle davrandığını düşündüğünü bildirdi. Bunu da saygıyla karşıladığını belirtti. 35 yaşındaki kaleci Volkan, karşılaşma sonrasında sahada yaptıkları ve daha sonra sosyal medyada paylaştıkları "İşte böyle, her sene böyle..." şeklindeki tezahüratla ilgili olarak da, "18 yıl oldu. Kötü bir ifade kullanmadık. Her sene Galatasaray'ı mağlup ettiğimizi, bunun böyle olduğunu tüm taraftarımız söyledi. Biz de buna eşlik ettik. Bunlarda bir sıkıntı görmüyorum.” şeklinde konuştu.

Öte yandan dünkü maçta çenesine darba alarak baygınlık geçiren Galatasaraylı Eren Derdiyok'un gece Liv Hospital'a kaldırıldığı öğrenildi. Bulantı ve baş dönmesi şikayeti yaşayan Derdiyok'un bugün tomografisinin çekileceği ve çeşitli tetkikler yapılacağı öğrenildi. Eren Derdiyok'un durumuyla ilgili daha sonra detaylı açıklama yapılacağı belirtildi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.