Son Dakika Haber

Voleybol'da Türkiye'nin Başarısı Dünya Kulüpler Eczacıbaşı Vitra ve Vakıfbank Yarı Finalde

Filipinler’in Başkenti Manila’da devam eden Dünya kulüpler şampiyonasında Temsilcimiz Vakıfbank, Bangkok Glass ı 3-0 yenerek yarı finale ulaştı. İlk set 25-19 ikinci set, 25-23 son set, 25-18 şeklinde sonuçlandı. Vakıfbank grupta 2.sırada puanlamada 7 puan alarak yarı finale çıktı.

Kadınlar Dünya voleybol kulüpler Şampiyonasında bir başka temsilcimiz A Grubu’nda yer alan Eczacıbaşı Vitra zorlanarak yarı finale çıkmayı başardı. A Grubu'ndaki 2.maçı Brezilya ekibi Sesc Rio ‘yu 3-2 mağlup etti. Filipinlerin başkentinde devam eden organizasyonda Eczacıbaşı Vitra ve Vakıfbank göğsümüzü kabarttı. İlk maçında İtalya ekibi Pomi Casal Maggiore takımını 3-0 mağlup eden Eczacıbaşı Vitra, 5 puan avantajı ile grup da 1.sırada yer aldı. Son durumda ise Vakıfbank ve Eczacıbaşı Vitra rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde de birbirlerine rakip oldular.

Eczacıbaşı Vitra Mı Vakıfbank Mı Finalde Bugün Göreceğiz.

B Grubu'nda 8 puanla lider olan Volero Zürih’ de yarı final hakkı kazandı. Üçüncü sırada 3 puan ile Hisamitsu Springs Kobe ile puansız son sırada bulunan Vakifbank ‘ın yendiği Bankok Glass, 5 ve 8. Maçlarını oynayacak.

Şampiyonada Yarı Final Ve Klasman Oyunları Yapılacak

Klasman maçlar: 05.00’terexonaSesc Rio-Bangkok Glass

11.30’da HisamitsuSprings Kobe-PSL-F2 Logistics Manila

Yarı final maçlar: 08.00 de Eczacıbaşı Vitra ile Vakıfbank

14.30 VoleroZürih-PomiCasalmaggiore

Vakıfbank Antrenörü Givanni Guidetti bugünkü oyun hakkında açıklamalarda bulundu. Kazanmak istediklerini bunun için hazır ve istekli olduklarını iletti. Başarılı teknik adam Eczacıbaşı’nın dünyanın en önemli kadrosu olduğunu açıkladı. “ Küçük farklar ile kazanan ortaya çıkar kim çok isterse o kazanır. ” dedi ve rakiplerine başarılar diledi.

Eczacıbaşı ‘nın Antranörü Massimo Barbolini’ de iddialı açıklamalarda bulundu. ” Şimdiye kadarki maçlarda yenilgi yüzü görmedik ve sağlam adımlarla bu aşamaya geldik. Rakip güçlü ancak bizde bir o kadar güçlüyüz kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Ben sporcularım hazır iyi olan ve çok isteyen kazansın. Ayrıca rakiplerini yarı finale çıktıkları için tebrik etti ve başarılar diledi.”

Voleybol severlere, merakla beklenen karşılaşmada iyi seyirler.

 

 

 

 

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.