Son Dakika Haber

Voleybolda dünya derbisi


Dünyada takımlar arasında ezeli derbilerden sayılan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi dün gece oynanan voleybol karşılaşmasında da yaşandı. Sarı-Lacivertli ekip Galatasaray karşısında sağladığı 3-0’lık skor ile birlikte maçın ardından yüzü gülen taraf oldu. Taraftarların büyük ilgi gösterdiği ve maçın sonucunun iki takım içinde büyük önem arz ettiği karşılaşmada ortaya konan mücadele yoğun ilgi ile izlendi. Mücadele sonrasında gülen taraf Fenerbahçe oldu. 
Bu sezon tüm sporlar dahil toplamda 3. Derbilerini gerçekleştirecek olan Galatasaray ve Fenerbahçe bu kez bir voleybol müsabakasında karşı karşıya geldi. Maçın öncesinde iki tarafın taraftarları da maça büyük bir ilgi gösteriyordu. Maçın başlamasının ardından Fenerbahçe azda olsa üstünlüğü ele alan taraf oldu. Maçın 3-0’lık bir skor ile birlikte bitmesi sonucunda Fenerbahçe sahadan taraftarlarını mutlu ederek ve puan alarak ayrıldı. Maç boyunca büyük bir farkın oluşmaması ve iki tarafında maçtan kopmaması ile heyecan son dakikalara kadar sürdü. İlk sette Fenerbahçe 25-22’lik bir skor ile birlikte galip ayrıldı. Bu setin ardından diğer sete daha hırslı bir şekilde başlayan Galatasaray Fenerbahçe’yi zorlasa bile 2. sette de 25-23’lük bir skorla mağlup olmaktan kurtulamadı. Son sete fazla bir umudu kalmadan başlayan Galatasaray bu seti de 25-22’lik bir skorla kaybederek maçı 3-0 kaybetti. Maçın içerisinde büyük çekişmelerin yaşandığı ve yer yer iki takımın birbirlerine üstünlük sağladığı yerlerde maçın kaderini belirleyen noktalar oldu. Birçok noktada Galatasaray’ın Fenerbahçe’yi bunaltmasına rağmen maçın kaderini değiştirememesi de karşımıza çıkan en önemli ayrıntılardan birisi olarak değerlendirildi. 
Diğer derbilerin kazananı da Fenerbahçe olmuştu
Voleybol karşılaşması olan derbide gülen tarafın Fenerbahçe olması sonrasında bütün sporlar baz alındığında 3 derbinin de kazananı Fenerbahçe olarak karşımıza çıkıyor. Galatasaray karşısında basketbol ve voleybol gibi spor dallarında galip gelen Fenerbahçe yine sarı-kırmızılı ekip ile yapacağı futbol müsabakası öncesinde derbilerde 3’te 3 yapan takım oldu. Galatasaray karşısında futbolda da galip gelmesi üzerine Fenerbahçe bu sezonki hiçbir derbide rakibine boyun eğmemiş olarak karşımıza çıkan taraf olacak. 

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.