Son Dakika Haber

Voleybol Federasyonu Genel Kurul'a Tek Adayla Gidiyor

Türkiye Voleybol Federasyonu Olağan Genel Kurulu 21 Kasım Pazartesi günü sabah saat 10.30'da Ankara The Green Park Hotel'de yapılacak.Yeterli çoğunluğun sağlanamaması halinde bir gün sonra yeniden toplanılacak. Federasyonun Genel Başkan Vekili Mehmet Akif Üstündağ genel kurulda başkanlığı aday olacağnı açıkladı. Üstündağ'ın dışında henüz adaylık açıklayan bir isim olmadı. Mevcut Başkan Özkan Mutlugil ise aday olmayacağını açıklamıştı. Buna göre Voleybol Federasyonu'nda 10 yıldır başkan vekilliği g görevini yürüten Akif Üstündağ, genel kurulda seçime tek aday olarak girecek. Federasyon tarihinde tek adaylı ilk genel kurul düzenlenmiş olacak. Voleybol Federasyonu'nda şimdiye kadar başkanlar Erol Ünal Karabıyık ve Özkan Mutlugil ile birlikte çalıştığını dile getiren Akif Üstündağ, işini layıkıyla yaptığını birlikte çok iyi hizmetleri imza attıklarını aktardı. 140 delegenin imzasıyla genel kurulda başkanlığı aday gösterildiğini vurgulayan Üstündağ, kendisine gösterilen bu büyük teveccühe ve desteğe layık çalışacağını kaydetti.

Akif Üstündağ: Voleybol, En Çok Tercih Edilen Branşlar Arasında
Voleybol branşının Türkiye'de çok önemli bir noktaya geldiğini ifade eden Akif Üstündağ, alt yapı, tesis gibi konularda büyük mesafeler kat edildiğini anlattı. Gençler arasında da voleybolun en çok tercih edilen spor dalları arasına girdiğini hatırlatan Üstündağ, genel kurulda kendisine görev verilmesi halinde voleybol branşını daha da ileri taşımak için var gücüyle mücadele edeceğini bildirdi. Akif Üstündağ mesleki kariyerine Türkiye Futbol Federasyonu'nda başladı. Daha sonra da sırasıyla Türk Telekom Basketbol ve Futbol takımları, Petrolofisi ve Ankaragücü ile Gençlerbirliği spor kulüplerinde yöneticilik görevlerinde bulundu. Ayrıca çeşitli kulüplerde ve milli takımlarda antrenörlük görevleri de yaptı. Akif Üstündağ, son olarak 10 yıldır Türkiye Voleybol Federasyonu'nda başkanvekili görevini yürütüyordu.

Özkan Mutlugil: Üstündağ'ın Başarılı Olacağına İnanıyorum
Voleybol Federasyonu'nun mevcut başkanı Özkan Mutlugil ise dünyada Türk voleybol ekolü oluşturmak için çaba gösterdiklerini ve bu konuda önemli başarılar kazandıklarını söyledi. Voleybol sevgisini geniş kitlelere ulaştırdıklarını dile getiren Mutlugil, Mehmet Akif Üstündağ’ın da çok başarılı olacağına emin olduğunu vurguladı. Mutlugil, Uluslararası Voleybol Federasyonu'nda (FIVB) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nda (CEV) da Başkan Vekilliği görevlerini de yürütüyor.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.