Son Dakika Haber

VakıfBank'ın Sultanları, 2-0 Geriye Düştükleri Maçı 3-2 Kazandı

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, Eczacıbaşı VitrA’yı 2-0 geriye düştüğü karşılaşmada 3-2 mağlup etti. Sarı-siyahlı ekipte Çinli Zhu Ting 28 sayıyla galibiyette büyük rol oynarken, 17 sayıya ulaşan Milena Rasic ve 16 sayı alan Gözde Kırdar da elde edilen başarıda büyük pay sahibi oldu. Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin altında hafta maçında VakıfBank oyuan Naz Aydemir Akyol, Gözde Kırdar, Lonneke Sloetjes, Milena Rasic, Zhu Ting ve Kübra Çalışkan - Gizem Örge ilk altısıyla başladı. Maça çok hızlı başlayan konuk ekip Eczacıbaşı, ilk iki seti 29-27 ve 25-17 sonuçlarla önde tamamladı.

İkinci Setten Sonra Bambaşka Bir Takım

Karşılaşmanın üçüncü setinde VakıfBank eşine az rastlanır bir çıkış yaptı. Sarı - siyahlılar takım özellikle savunmada çok iyi bir performans gösterirken Özge Nur’un servisleri ve Gözde’nin sayılarıyla oyun hakimiyetini kazandı. 15-2’lik seriyle seti 25-22 önde bitiren VakıfBank durumu 2-1’e getirdi. Üçüncü sette bulduğu çıkışı dördüncü sete de yansıtan VakıfBank, Gözde ve Zhu Ting’in başarılı  oyunlarıyla kontrolü elinde tuttu. Karşılıklı sayılarla geçen seti VakıfBank 25-21 aldı. Kazananı belirleyecek beşinci sette Eczacıbaşı sayılarla başlasa da Zhu Ting’in vuruşlarıyla toparlanan VakıfBank seti 15-10, maçı da 3-2 önde tamamladı. Sarı-siyahlılarda Zhu Ting 28 sayıyla galibiyette en önemli rolü oynadı. 17 sayı üreten Milena Rasic ve 16 sayıya ulaşan Gözde Kırdar'ın performansları da göz doldurdu.

Antrenör Guidetti: VakıfBank Asla Pes Etmez

VakıfBank’ın Başantrenörü Giovanni Guidetti, bu olağanüstü galibiyeti elde eden oyuncularına çok teşekkür ettiğini söyledi. Bu başarının sıkı çalışma ve her ne olursa olsun pes etmeyip oyuna asılmanın bir sonucu olduğunu vurgulayan Guidetti, öne çıkan oyuncularının yanı sıra bu galibiyetin tüm takımın ortak başarısı olduğunu bildirdi. VakıfBanklı voleybolcuların asla pes etmeyeceğini dile getiren Giovanni Guidetti, geriye düştükten sonra çeşitli değişiklikler yaparak en doğru takımı bulmaya çalıştığını aktardı. İtalyan başantrenör, artık kaybedecek bir şeylerinin kalmadığı noktada tüm takım olarak olağanüstü bir gayret göstererek galibiyete ulaştıklarını dile getirdi.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.