Son Dakika Haber

Vakıfbank İlk Maçına Galibiyetle Başladı

FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nın açılış maçında, ülkemizin temsilcilerinden Vakıfbank ilk maçında Japon rakibi Hisamitsu Springs ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz Vakıfbank ve rakibi Hisamitsu Springs arasındaki mücadele nefesleri kesti. Kıran kırana geçen maç sonucunda temsilcimiz Vakıfbank, rakibini 3-1 mağlup ederek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.

    Karşılaşma Türkiye saati ile sabah itibariyle başladı. Filipinlerin Manila şehrinde başlayan karşılaşmaya, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası B Grubu’nda yer alan Vakıfbank hızlı başladı. Mücadelenin ilk setinde oyuna ağırlığını koyan Vakıfbank ilk olarak 10-6 ve ardından da 20-12 öne geçti. İlk setin sonlarına doğru skoru koruyan sarı siyahlılar 8 sayılık periyodun ardından sonra ilk seti 25-15 önde tamamladı. İkinci sete başladıktan sonrada oyundaki hâkimiyetini devam ettiren temsilcimiz Vakıfbank, rahat tempo ile ilk önce skoru 10-5 ve ardından da 20-12 yaptı. Aynı ilk sette olduğu gibi iyi bir avantajla ikinci seti de 25-15 gibi bir skor ile önde bitirdi. Bu setin ardında Vakıfbank 2-0 maçı önde götürüyordu. Vakıfbank, ilk iki setinde de blokları ile adeta rakibi Hisamitsu Springs’e karşı duvar örmüş gibi idi.

    İlk iki seti alan Vakıfbank, üçüncü sete başladıktan sonra rakibinin ataklarına ayak uyduramamaya başladı. Üçüncü setin başlarında etkili oyun oynayan Japon Hisamitsu Springs bir ara üstünlüğü ele geçirdi. Maçın elden gitmesini engellemeye çalışan Hisamitsu Springs ilk bölümü 10-7 önde bitirdi. Üçüncü setin sonlarına doğru rakibini yakalayan temsilcimiz Vakıfbank rakibinin önüne geçerek skoru 20-19 yaptı. Karşılaşmanın üçüncü setinin sonlarına doğru oyundaki hâkimiyetini artıran taraf olan Japon Hisamitsu Springs, temsilcimize karşı bu seti 31-29’luk bir skor ile önde bitirdi. Bu skorun ardından maç 2-1 oldu. Dördüncü sete başlanan maçta ilk saniyelerde Vakıfbank’ın atakları ve etkili oyunu maça hâkim idi. Bu etkili oyunu devam ettiren Vakıfbank ilk bölümü 10-6 önde bitirdi. Karşılıklı ataklarla süren son saniyelerde Vakıfbank skoru 20-13, 25-18 yaparak dördüncü seti rakibine kaptırmadı. Son seti 25-18 Vakıfbank önde tamamlayarak maçı 3-1 kazandı ve ilk maçında 3 puanı almayı başardı.

 

 

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.