Son Dakika Haber

Usta'dan önemli açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Trabzonspor’a yönelik yaptığı açıklamalara bordo mavili cepheden cevap gecikmedi. Sarı lacivertli kulübe cevap vermek adına kameraların karşısına geçen Trabzonspor başkanı Muharrem Usta çarpıcı açıklamalara imza attı. Aziz Yıldırım’a ‘’ Fenerbahçe kulübüne bizim sahamızda yapacağımız müsabaka sırasında yapılan silahlı saldırının bizimle bir alakası yoktur. FETÖ’nün  provokasyonlarından bir tanesidir. Bunun altında yatan sebep ise Trabzonspor ve Fenerbahçe kulübü arasındaki çarpışmadan başka bir şey değildir. Ancak 2011 şampiyonluğu ile alakalı şike soruşturması çok farklı bir olaydır. Yer ve gök bir araya gelse kimse Trabzonspor’un şampiyonluğunu alamaz. CAS ve Avrupa’nın verdiği kararlar bu ülkede uygulansaydı eğer kupayı teslim ederdiniz. ‘’ dedi.

Canlı Yayında da Konuştu

Dün akşam bir canlı yayına telefon ile konuk olan Trabzonspor başkanı Muharrem Usta canlı yayında da konuşmalarının arkasında olduğunu belirterek yineledi. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ın Trabzonspor hakkında yaptığı açıklamalara cevap veren Usta ‘’ 15 Temmuz gibi tüm ülkeyi derinden etkileyen bir olay karşısında her görüşten insanlar bir araya gelmişten şike gibi can sıkıcı bir durum keşke gündeme gelmeseydi. Böyle bir dönemde biz Trabzonspor ailesi olarak bu konuyu konuşmaktan oldukça rahatsızlık duyuyoruz. Bu durum hiç hoşumuza gitmiyor. Şike çok önemli bir konu tabii ki ama şuan gündeme gelmemeliydi. Aziz Bey’in hakkımızda verdiği beyanat ile ortalık yine karıştı. Adeta toz duman oldu. O açıklamalar iki kulüp arasında ki dostluğa büyük bir darbe vurdu. ‘’ diyerek sözlerini ifade etti.

Konuşmasına Aziz Yıldırım’a gelen %60’lık indirime de gönderme de bulunan bordo mavili Karadeniz ekibinin başkanı Muharrem Usta ‘ Tahkim kurulu Aziz Yıldırım’a %60’lık bir indirim verdi. Bu çok şaşırtıcı. Şaşırtıcı olan Aziz Yıldırım’a gelen indirim değil, tahkime başvurmamış olan Aziz Yıldırım’a gelen %60’lık indirim. Bizler tahkim kuruluna başvurduk. Başvurmayan kişiler %60’lık indirim ile ödüllendiriliyor ise bizim Gökhan Saral için %70’lik bir indirimi hak ettiğimizi düşünüyorum. Şimdilerde tahkim kurulundan gelecek olan yanıtı bekliyoruz. Ben tahkim kurulunun bizi şaşırtmayacağını düşünüyorum. Ama bunu hangi yönde yapacağı şimdilik bende kalsın. ‘’ diyerek sitemini belirtti.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.