Son Dakika Haber

Ünlü Teknik Adam Fenerbahçe’ye Yeşil Işık Yaktı

Fenerbahçe’de teknik adam arayışı sürüyor. Kısa bir süre önce Fransa’ya uçan Fenerbahçe Sportif Direktörünün en son PSG’yi çalıştıran tecrübeli teknik adam Laurent Blanc ile bir görüşme yaptığı kaydedilmişti.

Sarı lacivertli takım kısa bir süre önce teknik direktörü Phillip Cocu’yla yollarını ayırma kararı almıştı. Hoca arayışları sürerken Fenerbahçe’nin hedefindeki Laurent Blanc’ten bir açıklama geldi. Laurent Blanc önceliğinin kulüp takımı çalıştırmak olduğunu belirterek Fenerbahçe’ye yeşil ışık yaktı.

Tecrübeli teknik adam en son PSG’yi çalıştırmıştı. 3 yıl süreyle çalıştırdığı PSG2de başarılı sonuçlar alan Laurent Blanc, bu sürenin ardından takımı bıraktı. Blanc, hırslı bir teknik adam olarak biliniyor.

Fenerbahçe’nin teknik direktör adayları arasında bulunan Fransız teknik adam La Gazzetta dello Sport’la bir röportaj yaptı.

Blanc röportajında milli takımlardan kendisine birkaç defa teklif geldiğini ifade etti. Ancak bu teklifleri reddettiğini belirten Blanc, futbolu her gün yaşamak istediğini kaydetti. Bu nedenle önceliğinin bir kulüp takımı çalıştırmak olduğunu ifade etti.

Kendisine getirilecek olan projeleri dinlemeye hazır olduğunu belirten Blanc, “Bir süreden beri görev yapmıyorum. Çalışmayı çok özledim. Serie A’ya yakınım. Ancak her şey mümkün” diye konuştu. Blanc bu sözleriyle sarı lacivertlilere yeşil ışık yakmış oldu.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.