Son Dakika Haber

UEFA’dan Vodafone Park ile İlgili Önemli Açıklama

UEFA’nın yapmış olduğu açıklamaya göre Vodafone Park stadı Avrupa Ligi finali için son 3 stat arasında yer alırken, Süper Kupa finali için ise 7 stattan biri konumunda bulunuyor. UEFA tarafından yapılmış olan açıklamada Şampiyonlar Ligi finali, Avrupa Ligi finali, Süper Kupa ve Kadınlar Şampiyonlar Ligi finalini gerçekleştirmek isteyen 10 ülkeden 14 statın başvurularının alındığını açıkladı.

Ülkemiz takımlarından Beşiktaş’ın stadı Vodafone Park 41.903 kapasiteye sahip bir stat konumunda bulunuyor. Avrupa Ligi için iki takım ile yarışması gereken bu stadın rakipleri de çok önemli statlar olarak dikkat çekiyor. Bu statlardan biri Bakü’de bulunan Olimpiyat Stadıdır. Bu stadın seyirci kapasitesi 69.870’tir. Vodafone Park’ın bir diğer rakibi ise İspanya ülkesinin güçlü takımlarından biri olan Sevilla’nın maçlarını oynadığı Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumudur. Bu stadın ağırlayabildiği seyirci miktarı ise 42.500 civarındadır.

Süper Kupa Finali için Aday Stadyumlar

Vodafone Park, Avrupa Ligi finali için adaylığının yanında bir de Süper Kupa maçı için aday olan statlar arasında. Bu maç için tam 7 takımın stadı yarışacak. İşte aday statlar ve ülkeleri:

  • Qemal Stafa Stadı(Arnavutluk-Tiran)
  • Vodafone Park(İstanbul-Türkiye)
  • Toulouse Stadı(Fransa-Toulouse)
  • Sammy Ofer Stadı(İsrail-Haifa)
  • Astana Arena(Kazakistan-Astana)
  • Windsor Park(İrlanda-Belfast)
  • Arena Gdansk(Polonya-Gdansk)

Şampiyonlar Ligi finali için ise 2 stat aday olarak bulunmakta bu statların isimleri ise şu şekildedir.

-Astana Arena(Kazakistan-Arena)

-Ferencvaros Arena(Macaristan-Budapeşte)

Hangi maçın hangi statta oynayacağı tarihi UEFA 21 Eylül’de açıklayacak.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.