Son Dakika Haber

Triatlonda Bronz Madalya

İspanya da yapılan yarışmada gururumuz olan Milli triatlet Bahar Saygılı, yarışma sonunda birçok yarışmacıyı da geçerek 3. oldu. Yarışmada oldukça iyi bir mücadele ile ülkemizi temsil eden ünlü milli sporcu Bahar Saygılı İspanya'da gerçekleşen ve düzenlenen 70.3 Half Ironman Yarışması sonunda diğer rakiplerini de geçerek 3. oldu.

Kanarya Adalarında Gerçekleşti

Kanarya Adaları bölgesinde gerçekleşen Lanzorate Adası'nda olan yarışları 3. sırada tamamlayan Bahar, kariyerinde de önemli bir başarıya daha imza attı. Ülkemizi temsil eden Bahar Saygılı çok iyi bir derece göstererek kendi kariyeri içinde önemi bir başarı yakalamış oldu. Bundan sonra ki yarışmalar için de umut veren güzel sporcumuz bu yarışma ile kalitesini göstermiş oldu. Bundan sonra ki yarışma ise 2017 yılında olacak ve dünya şampiyonasına da katılma hakkı kazanması sonrasında kendini bu yarışmaya hazırlayacak.

Çalışmalarına da hız kesmeden devam eden ve sürdüren milli triatlet, elde ettiği bu üçüncülükle 2017 yılında da yapılacak Ironman Dünya Şampiyonası'nda yarışma hakkı da kazanmış oldu.

Kariyerinde Önemli Bir Başarıya İmza Attı

Bahar Saygılı sporcumuz, ekim ayında yapılacak olan Dünya Şampiyonası sonrasında da bu alanda yarışacak olan tek Türk kadın sporcu olarak tarihe geçmiş oldu. 

Kanarya Adalarında yer alan bölgesinde de bulunan Lanzorate Adası'nda ki yarışları da 3. sırada bitirerek Bahar, önemli bir başarıya daha imza atarak kariyeri içinde büyük bir başarıya imza atmış oldu. Ülkemizi temsil eden Bahar Saygılı çok iyi bir derece göstererek kendi kariyeri içinde önemi bir başarı yakalamış oldu. Bundan sonra ki yarışmalar için de umut veren güzel sporcumuz bu yarışma ile kalitesini göstermiş oldu. Bundan sonra ki yarışma ise 2017 yılında olacak ve dünya şampiyonasına da katılma hakkı kazanması sonrasında kendini bu yarışmaya hazırlayacak.

Milli triatlet Bahar Saygılı, İspanya’da gerçekleşen 70.3 Half Ironman Yarışması sonunda önemli bir başarıya imza attı ve 3. oldu. Bu başarı ile Türkiye spor tarihine giren ve önemli bir başarı elde eden yarışmacımız türk tarihine de girmiş oldu.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.