Son Dakika Haber

Trabzonspor'un Karı Açıklandı

Süper lig için yeni sezon başında yapılan Transferler sonucunda, takımların elde ettiği karlar merak konusu olmaktadır. Bu merakı gidermek için spor kulüplerinin transfer karları da açıklanmaya başlandı. Trabzonspor camiası, transferler sonucunda beklediği karın 212,9 milyon dolar olabileceğini dile getirdi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) için bildirim raporu sunan bordo mavili ekip, giderlerinin 155 milyon TL olarak kalması sonucunda, yeni sezonda 57 milyon TL Kar beklentilerinin olduğunu sundular. Bu değerler bazında artı değer bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik ile hazırlanan raporda, Trabzonspor için beklediği gelirler açıklandı. Rapora göre; süper toto süper lig televizyon yayın gelirinden 84 milyon TL, Türkiye Kupası için yayın gelirlerinden 7 Milyon TL, kombine satış gelirlerinden 13,9 milyon TL, loca satış gelirlerinden 23 milyon TL, Süper Lig bilet satışı gelirlerinden 11 milyon TL, Spor toto iddia gelirlerinden 4. 790 Milyon TL, isim hakkı gelirleri için 27 Milyon TL, sponsorluk gelirlerinden 37 milyon TL ve Akyazı kira gelirleri olarak 5 Milyon TL olarak açıklandı.

Trabzonspor Yönetimi İşine Hakim

Rapor sonuçlarına göre kulübün, 212 milyon 900 bin TL’ye varan gelir düzeyi, bu sezon içinde gider beklentilerinin 155 milyon TL olması beklentisi ile karın ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yönetim planlamalarını yaparak bildirimlerinde eksiksiz bir süreç izlemek istiyor ve bunu oldukça hakim oldukları işleri ile önceki süreçlerin aksine kar elde etmeleri ile daha dikkatli bir tablo çiziyorlar.

Trabzonspor için takım değerinin, 31 Mayıs 2016 yılı raporlarına göre 49 milyon Euro ile 70 milyon Euro arasında olduğu hesaplandı. Takımın bünyesinde olan 31 oyuncu artık diğer süper lig takımlarında formaya giyecek. Kulübün içinden çıkan ve en fazla bordo mavili takım oyuncusuna sahip olan takımlar sırası ile Akhisar (6), Karabük (6), Galatasaray (4) ve Antalyaspor’da (3) oyuncu olarak yer almaktadır. Diğer takımlara giden Trabzonspor oyuncuları isim olarak şunlardır; Karabükspor: Ahmet Şahin, İshak Doğan, Ceyhun Gülselam, Fatih Atik, Yatabare, İsaac Promise. Galatasaray: Salih Dursun, Cavanda, Selçuk İnan, Yasin Öztekin. Kayserispor: Umut Bulut. Kasımpaşa: Turgut Doğan Şahin. Gaziantepspor: Musa Nizam. Beşiktaş: Tolga Zengin. Gençlerbirliği: Serdar Gürler. Bursaspor: Deniz Yılmaz. Antalyaspor: Celustka, Emre Güral, Şahin Aygüneş. Başakşehir: Eren Albayrak, Ferhat Öztorun

 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.