Son Dakika Haber

Trabzonspor Evine Galibiyetle Veda Etmek İstiyor

Spor Toto Süper Lig’in 4 büyüklerinden olan Trabzonspor kısa bir süre zarfı sonrasında evine veda ederek yeni stadı ile tanışmaya hazırlanıyor. Avni Aker’de uzun yıllar müsabakalarını gerçekleştiren ve takım açısından büyük bir mazisi olan Avni Aker’e galibiyetle veda edilmek isteniyor.

Antalyaspor Karşısında Galibiyet Şart

Taraftarlarının da merakla beklediği maç olan Antalyaspor maçında takımın galibiyetle Avni Aker’e veda etmesi isteniliyor. Takımın bu galibiyete ihtiyacı olduğunun ve günümüze kadar Trabzonspor takımına ev sahipliği yapmış olan Avni Aker’in şanına yakışır bir veda olması için Antalyaspor maçında takımdan mutlak galibiyet isteniliyor. Özellikle Beşiktaş maçında ortaya koyduğu oyun ile birlikte takım olarak toparlandığı zaman ne kadar etkili bir oyun ortaya koyabileceğini gösteren Trabzonspor, Antalyaspor maçı öncesinde büyük bir çalışma ile Avni Aker’e veda niteliğinde olan maçı kazanmak için elinden gelenin daha fazlasını yapacak. Bu sezon ligde toplamda oynadığı 5 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan Trabzonspor sıradaki Antalyaspor maçına galibiyet adına odaklanmış durumda. Sahasında toplamda bu sezon boyunca 8 puan toplamış olan Trabzonspor Avni Aker’den ayrılacağı maç olan Antalyaspor maçında günümüze kadar birçok maçın oynandığı ve Trabzonspor efsanelerinin her bir karesinde yerinin olduğu göz önünde bulundurularak mücadele edecek

Yeni Stada Geçiş Öncesi Avni Aker’e Veda

Uzun zamandır yeni stadının bitmesini bekleyen camia ve taraftarların bir an önce yeni statları olan Akyazı Arena’ da maç izlemek istemeleri sonucunda büyük gün yaklaşmış durumda. Trabzonspor şuana kadar kendisine ev sahipliği etmiş olan Avni Aker’den ayrılarak müsabakalarına artık Akyazı Arena’da devam edecek. Günümüze dek birçok platformda Trabzonspor’a ev sahipliği yapan ve Trabzonspor için büyük bir yeri olan Hüseyin Avni Aker’den ismini almış olan stat Antalyaspor maçının ardından şanına yakışır bir şekilde kapatılacak. Oyuncuların Avni Aker’de yapacakları son maç olan Antalyaspor maçına taraftarın ilgisi de hayli yoğun. Taraftarının karşısında Avni Aker’de son maçına çıkacak olan futbolcuların da maçın galibiyetle sonuçlanması için ellerinden gelen performansları ortaya koyacakları konusunda hiç şüphe yok.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.