Son Dakika Haber

Terim’den Derbi Öncesi Flaş Karar!

Galatasaray’ın Yeni Malatyaspor’a mağlup olmasından sonra teknik direktör Fatih Terim bazı oyunculara gönderme yaptı. “Ruhu olan futbolcu” tanımlamasını yapan Terim, isim vermeden oyunculardan bazılarına mesaj verdi. Terim’in Florya’da tüm oyuncularıyla birebir görüşme yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Fenerbahçe derbisinden önce Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim kötü gidişe bir dur demek için operasyon düzenliyor. Tecrübeli teknik adam Yeni Malatya yenilgisinden sonra açıklama yaparak “Ruhu olan futbolcu” tanımına vurgu yapmış ve 18 yaşında olan oyuncusu Ozan Kabak’tan yaptığı hatalara rağmen övgü dolu sözlerle bahsetmişti.

Terim, isim vermeden bazı oyuncularına gönderme yaptı. Bu mesajların hedefine ulaştığından emin olmak isteyen Terim’in gönderme yaptığı oyuncularla Florya’da birebir görüşme yapmayı planladığı haberleri geliyor. Peki, Terim’in görüşme yapacağı oyuncular kim?

Terim, bu konuyla ilgili herhangi bir isim belirtmekten ısrarla kaçındı. Ancak, tecrübeli teknik adamın hedefinde olan oyuncuların başında Sinan Gümüş, Eren Derdiyok, Mariano, Maicon hatta Rodrigues olduğu iddiaları basına yansıdı.

Terim, takımda kilit rolü olan oyuncuların artık daha çok sorumluluk almaya başlamalarını ve toparlanmalarını istiyor. Kritik görüşmeler Fenerbahçe derbisinden önce muhtemelen dün yapıldı.

Hedef Fener ve Schalke Maçları

Daha birkaç hafta önceye kadar hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde zirvede bulunan Galatasaray’ın her iki kulvarda birden kan kaybettiği görülüyor.

Arka arkaya kaybedilen puanlar ve yaşanan sakatlıklar sebebiyle sarı kırmızılıların toparlanabilmesi için kısa vadeli hedefler konuldu. Teknik direktör Fatih Terim, üst üste oynanacak olan Fenerbahçe maşı ile Schalke müsabakasına büyük önem veriyor.

Eğer takım bu iki maçta da toparlanmaz ve kötü sonuçlar alınırsa, farklı bir formül düşünülüyor. Radikal kararlar alması muhtemel olan Fatih Terim’in eğer kötü gidiş sürerse Ocak ayındaki transferinde farklı bir yol haritası çizmeyi planladığı konuşuluyor.

Terim, Ocak ayı transfer listesini hazırlarken beklediği verimi ve coşkuyu alamadığı oyuncuları satışa çıkacak. Tecrübeli teknik adam UEFA’nın belirlediği Fair Play çerçevesinde kadronun büyük bir bölümünde değişiklik yapma yoluna gidebilir. Nihai kadronun nasıl şekilleneceğini Galatasaray’ın önündeki iki önemli müsabaka belirleyecek.

Mustafa Karadağ (mustafa@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.