Son Dakika Haber

Süpriz hamle

Trabzonspor kanadında merakla beklenen Osmanlı spor maçı öncesinde konuşma yapan teknik adam Ersun Yanal, maç içinde ortaya koyacakları sürpriz hamleler için bazı açıklamalarda bulundu. Yapılan çalışmalar ile hücum kanadında bazı değişiklikler yapabileceği dile getiren teknik adam, Muhammet Demir’in farklı bir pozisyonda yer alabileceğini ve Osmanlı spor karşısında çok daha etkili bir oyun sergileyebileceğini de söyledi. İleri kanat oyuncuları içinde farklı bir oyun sergiletmek istediğini dile getiren Yanal, forvet kanadı için Suk’a kritik bir görev vereceğini de söyledi.

Milli Arada Hazırlık Çalışmaları

Teknik direktör Ersun Yanal, milli takım çalışmalar için ara verilen süre içinde Süper Lig için özel bir hazırlık çalışması uyguladığını ve yeni oluşumları ile saha da çok daha etkili bir futbol ortaya koymak istediklerini söyledi. Ara boyunca özellikle Güney Koreli olan forvet üzerinde çalışmalar yapan teknik adam, hazır olması isteyerek kritik görevler almasını isteyebileceğini dile getirdi. Uzun süredir şampiyonluğa hasret olan Trabzonspor taraftarlarına da mesaj veren Yanal, bu hasretin artık son bulması için elinden gelen tüm gayreti gösterdiğini ve elinizdeki tüm malzeme ile ortaya çok daha iyi olan sonuçların çıkması için çalıştığını söyledi.

Rakipleri için her koşulda hazırlıklı olduğunun bilinmesini isteyen Yanal, farklı galibiyet sonuçları için özellikle kanatlar da ve ileri saha içinde yapacakları değişiklikler ile çok daha kaliteli bir sonuç alacaklarını da vurguladı. Sağ bek için açık olan pozisyona bir transferin gerçeklememesi ile farklı bir çözüm arayan teknik adam, Serge Akakpo ve Mustafa Yumlu’yu alternatif olarak düşünmekte ve bu alan içinde kullanarak açığı kapatma çabası içinde.

Osmanlı spor hazırlıkları için sağ açıkta yıllık ücretinde indirime giden Dame N’Doye’yi düşünen deneyimli teknik adam Ersun yanal, kanatları daha iyi kullanmak adına farklı çözümler de üretebileceğini söylemekte. Aynı bölge için aklında olan Aytaç Kara için ayrı bir çalışma planladığını ve bunu da maç içinde deneyimlemek istediğini söyledi. Osmanlı spor ve Trabzonspor arasında her iki takımında birbirlerini daha iyi tartacakları bir maç olacağını düşünüyoruz.

 

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.