Son Dakika Haber

Suat Kaya'ya Yurtdışından Büyük İlgi... Transfer Teklifleri Yağıyor!

Suat Kaya Menemen sporu TFF 2. Lig kırmızı grup'ta şampiyon yapan isimdir. Bunun dışında takımı spor Toto 1. Lig'e yükselten Galatasaray'ın efsane isimlerinden biridir. Bu nedenle efsane ismi yalnızca yurt içinden değil yurt dışından da büyük bir ilgi duyuluyor ve transfer tekliflerinin geldiğine dair haberler gündemde yerini alıyor.

Teknik direktör Suat Kaya’ya gelen teklifler ve Suat Kaya'nın bu transfer teklifleri ile ilgili açıklamaları da var.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta tarihi bir başarıya imza atan Menemen Spor teknik direktörü Suat Kaya Galatasaray ve Milli Takım içinde unutulmaz futbolculardandı. Teknik direktör olarak da kariyerinde büyük işlere imza atmıştır. Yurtdışından tekliflerin yağdığı Kaya sezon bitiminde 3 yıldır görev yaptığı sarı-lacivertlilerden ayrılacak ve deneyimli teknik adamın Almanya, Yunanistan, Kuveyt takımları ile temasta olduğu belirtildi. Bu transferler ile ilgili açıklama yapan Kaya Yunanistan Süper Ligi'nde mücadele eden Asteras Tripolis teklifinde önemli ve deneyimli teknik adam ile görüşme sağladığı belirtildi.

Suat Kaya yapılan tekliflerle ilgili en ciddi teklifi Kuveyt'ten aldığına dair bilgi veriyor ve henüz kararını vermediğini Türkiye'den bazı takımlarında teklif verdiğini ve bu nedenle fikirlerinin tam olarak netleşmediğini bildiriyor. Bayram sonrasında kariyerini belirleyeceğini belirten Suat Kaya imza atmış olduğu başarılar sayesinde bugün birçok ismin de önüne geçiyor. Suat Kaya'nın daha önce İngiltere 1. Lig ekiplerinden Gillingham ile masaya oturduğu ancak son anda anlaşma sağlanamadığı biliniyordu.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.