Son Dakika Haber

Spor Kenti Karşıyaka'ya Amatör Takımlar İçin UEFA Standartlarında Yeni Saha

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 'Spor kenti' çalışmaları kapsamında büyük projelere imza atılıyor.

Karşıyaka Belediyesi, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde amatör küme maçlarının oynanması için 1800 kişilik futbol sahası yapıyor. Saha önümüzdeki Mart ayında hizmete açılacak. Belediye Şantiye Tesisleri’nin yan tarafındaki araziye yapılan saha, FIFA standartlarına uygun sentetik çim ile kaplanacak. Tribün betonarmesi ile çelik imalatlarını yüzde 70 oranında tamamlayan belediye, inşaatta montaj aşamasına geçti. Saha içi mıcır dolgusu bitirilirken, alan çim serme çalışmasına da hazır hale getirildi. Spor tesisinde amatör kümede ve alt liglerde mücadele eden takımların karşılaşmalarını oynayacağı sahanın yanı sıra, bir de antrenman sahası bulunacak. Tesislere gece maçları için aydınlatma sistemi de kurulacak. Modern tesiste; futbolcu soyunma odaları, hakem odası, basın odası, tuvaletler ve büyük kapasiteli bir de otopark yer alacak.

''Geleceğin Yıldız Sorcularını Yetiştirmeyi Hedefliyoruz'

Tesisi gelecek yılın Mart ayında hizmete açmayı hedeflediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ilçeleride amatör küme ve alt liglerde mücadele eden takımların takımların tesis ihtiyacına ilaç olacak bir yatırıma imza attıklarını söyledi. Sporculara donanımlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortam sunacak bu yatırım sayesinde, daha çok çocuk ve genci sporla buluşturacaklarını ve geleceğin yıldızlarının yetişmesine katsı sağlayacaklarını bildirdi.

Karşıyaka'ya 5 Bin Kişiye Hizmet Veren Dev Spor Kompleksi

Öte yandan Karşıyaka Belediyesi, 'Spor Kenti' çalışmaları kapsamında bu yılın başlarında da Girne Kültürpark’taki açık basketbol sahasını çok amaçlı spor salonuna dönüştürmüştü. Yılda 5 bin kişinin faydalanacağı salonda; judo, jimnastik ve fitness gibi alternatif spor branşlarında da hizmet sunuluyor. Tesise Muharrem Candaş Spor Kompleksi adı verilmişti. Öte yandan İzmir'in efsanevi spor kulüplerinden Karşıyaka futbolun yanı sıra yüzme, voleybol, basketbol, yelken, motosiklet, tenis, bowling ve atletizm gibi pek çok branşta faaliyte gösteriyor. İzmir'in Altay, Göztepe ve Altınordu ile birlikte 4 büyük futbol kulübünden birine de sahip olan Karşıyaka Spor Kulübü'nün tarihi 1912'ye kadar gidiyor. Karşıyaka'nın faaliyet gösterdiği tüm branşlarda büyük başarıları bulunuyor.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.