Son Dakika Haber

Sırada Meksika Var

F1 Dünya Şampiyonası'nda heyecanı, Meksika Grand Prix'si devam ediyor.

Başkent Meksiko'nun 4 bin 304 metrelik uzunlukda Hermanos Rodriguez Pisti'nde, 71 tur üzerinden kullanılacak Meksika Grand Prix'sinin sıralama turları yarın itibariyle 21.00'de başlayacak. Yarış 30 Ekim Pazar TSİ 21.00'de start alacak.ABD'deki son yarışı ikinci sırada bitiren Mercedes'in Alman sürücüsü Nico Rosberg, pilotlar klasmanında takım arkadaşı Büyük Britanyalı Lewis Hamilton'ın 26 puan önde bulunuyor.İlk defa şampiyonluğu hedefleyen Rosberg, bu sezon Avustralya, Bahreyn, Çin, Rusya, Azerbaycan, Belçika, İtalya, Singapur ve Japonya'daki yarışlardan puanla ayrıldı.

Son 2 yılın şampiyonu Hamilton ise bu sezon Monaco, Kanada, Avusturya, Büyük Britanya, Macaristan, Almanya ve ABD'deki etapları ilk sırada tamamladı ancak Hamilton hala geride yer alıyor.

Bitime 3 yarış kala F1 Dünya Şampiyonası'nda pilotlar ve takımlar

1. Nico Rosberg (Almanya): 331 puan

2. Lewis Hamilton (Büyük Britanya): 305

3. Daniel Ricciardo (Avustralya): 227

4. Sebastian Vettel (Almanya): 177

5. Kimi Raikkonen (Finlandiya): 170

Takımlar klasmanı:

1. Mercedes: 636

2. Red Bull: 400

3. Ferrari: 347

4. Force India: 138

5. Williams: 130

Ayrica Haas, sezon içerisinde yaşanan fren sorunlarını aşmak için Brembo’nun yeni fren malzemeleriyle çalışacak.Henüz sorunun ne olduğunu bilmiyoruz Bahreyn, Malezya ve Japonya'da benzer sorunlar yaşanması nedeniyle yeni bir aksiyon planı yapıldı.Haas, yeni karbon malzemelerin de içerisinde olduğunu düşündüğü değişiklikler yapıp fren sorununu çözmeyi planlıyor.Takım patronu Gunther Steiner "Bu işi çözmek elimizden geleni yapacağız."Steiner, Brembo'nun uzmanlığına alanı ona güvendiklerini söyledi.Eğer Brembo doğru bir çözüm sunar o zaman sorun yok. Ya da yanlış bir şey yapıyorsak doğrusunu önerebilirler."Brembo, bu hafta sonu aynı sorunu yeniden yaşamayacağımızdan emin olmak istiyoruz ve daha fazla insan gönderiyoruz."

Fren tercihlerini yenilemek mi?

Steiner, Meksika’da yaptığı açıklamada sezon sonundan fren tedarikçisini değişikliğinin zor olduğunu düşünüyor. Fren sistemleri çok karmaşık sistemler olduğu için uyum sorunları yaşanabilir.

 

 

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.