Son Dakika Haber

Sevilla, Oyuncusunun Sözleşmesini Uzattı

Yaz transfer sezonu her yerde hareketli bir şekilde geçiyor. İspanya’da ismi bir süredir Atletico Madrid ile anılan Sevilla takımının başarılı orta saha oyuncusu Vitolo ile kulübü 2020’ye kadar olan sözleşmesini 2 yıl daha uzatarak 2022 olarak güncellemiş oldu. İmza töreninin ardından gerçekleşen basın toplantısında Sevilla başkanı Jose Castro bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda “Vitolo’nun gelecek sezon başka takımlara transfer olacağı yazılıyordu. Ancak bu imza ile İspanyol oyuncumuz daha uzun süre bu takıma hizmet edecek.“ diyerek onu transfer etmek isteyenlerin işinin zor olduğunu söyledi. Ayrıca yeni sözleşme ile serbest kalma maddesinde bulunan ücreti yükselten Sevilla bu rakamı 50 Milyon Euro yaptı. İspanya medyasında ortaya atılan iddialarda Atletico Madrid’in yasağı kalkar kalkmaz bu oyuncuyu Ocak ayında kadrosuna katacağı iddia edilmişti. Ancak şu andaki görüntü başarılı orta saha oyuncusunun 5 sene daha Sevilla formasını giyeceğini gösteriyor.

Vitolo Kimdir?

Gerçek ismi Victor Machin Perez olmasına karşın saha içindeki lakabı Vitolo’dur. 2 Kasım 1989 tarihinde İspanya’da dünyaya gelmiştir. 27 yaşındaki orta saha, kariyerine İspanyol takımı Las Palmas’ta başlamıştır. Burada gösterdiği başarı ile 2013 yılında Sevilla kulübünün yolunu tutmuştur. Bu tarihten beri oynadığı futbol ile takımın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.