Son Dakika Haber

Şenol Güneş’ten Açıklama

Beşiktaş’ın teknik direktörü Güneş, yaptığı basın toplantısında konuştu. Şenol Güneş, Oğuzhan dışında sakatlığı bulunan futbolcu olmadığı belirtirken, Gökhan Gönül’ünde kadroya yer aldığını söyledi.

Dinamo Kiev maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Şampiyonlar Ligi'nde, Alman futbolcu Andreas Beck maç öncesi; ”tarihi bir maç olacağını beklentiler çok fazla” diye belirtti. Arena’da ilk maç olacağını belirten Andreas Beck; “ Geçen sezondan bu yana burada olmak için çok emek harcadık. Yarın ne olacağı belli olacak. Kimlerin yer alacağına ise teknik direktör karar verir. Dengeli olarak ilerlenen gruptan çıkmak istiyorsak iç saha maçlarını kazanmak ve dışarıda kaybetmemek önem arz etmektedir.”dedi.

Toplantıya Şenol Güneş açıklamalarıyla devam etti. Yarın için tek umudumuz kazanmak bunun isteği ile çıkacağız. Dinamo Kiev basit bir takım olmamakla beraber çok ciddi ve koşan bir takım. Maçtan keyif ve sonuç alarak ayrılmak istiyoruz. Bunun için yarın çok koşmamız gereken bir maç olacak. Napoli maçında 2-1 kaybeden Dinamo Kiev, savunmada pozisyon verebiliyorlar. Şampiyonlar Ligi için şampiyonluk aldık, gereken yapılacaktır. Rakip ayır etmeksizin ciddi bir şekilde oynayacağız. Akıllı ve sabırlı bir şekilde ilerleyeceğiz. Oğuzhan bu sezon için devamlılığı sağlayamadı.

Mevkiyle ilgili bir durum yok, Ağrısı var

Oğuzhan, her futbolcunun dönemi olacağı gibi bir dönemden geçiyor mevki ile ilgili bir durum yok ağrısı var, oynama olasılığı düşük. Antrenmanda durum değerlendirmesi yapılacak.24 oyuncumuz var rakibin durumuna göre 11 oyuncu yer alıyor. Rotasyon yok, takımımda ayrım gözetilmeksizin oyuncuların durumlarına bakılarak kadroda yer alıyorlar. Olumsuz bakış sergilemiyorum, taraftar ve profiller değişebilir.

Gökhan İnler farklı

Taraftarın çoşkusu oynanılan oyun ile sağlanır. Talisca , Aboubakar’ın farklı özellikleri var hepsi bizim oyuncumuz sadece verimleri farklı bu yüzden 90 dakika oynatmadık. Gökhan İnler’in durumu farklı onun adaptasyon süreci hızlı gerçekleşti daha rahat.

Tek Hedef Gruptan Çıkmak 

11 oyuncu ile 9 dakika götürürüm keşke iyi oynasalar. Tek hedefim gruptan çıkmak. Dinamo Kiev, umarım diğer maçtaki gibi bunda da şanssız ve hatalı goller olur. Şuan için Puan hesabı yapmıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.