Son Dakika Haber

Şenol Güneş: Hücuma Çıkma Konusunda Sıkıntı Yaşadık

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Spor Fenerbahçe ile 0-0 berabere kaldıkları derbi maçında, hücumda etkisiz kalmaları sebebiyle sonuca ulaşamadıklarını aktardı. Güneş, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmada sıcak bakmadıkları ve istemedikleri bir oyun tarzının hakim olduğunu söyledi. Bu sebeple maçın hem kendileri için hem de izleyenleri için keyifli olmadığını kaydetti. Bu sebeple üzgün olduğunu bildirdi. Seyircilerin ve rakiplerinin baskısına karşı soğukkanlı kaldıklarını ve güvenli oynayarak savunma anlayışında başarılı olduklarını dile getiren Güneş, hücuma çıkma konusunda sıkıntı yaşadıklarını anlattı. Disiplinli oynayan oyuncularını tebrik etti.

Son iki haftada ikişer puan kaybettiklerini hatırlatan Şenol Güneş, Galatasaray maçında da puan kaybettiklerini, özellikle derbi maçlardaki kayıpların daha çok üzüntü verici olduğunu dile getirdi. Şimdi Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmak için önemli bir maça çıkacaklarını vurgulayan Beşiktaş Teknik Direktörü, maç takviminin yoğunluğu sebebiyle sadece ter idmanı yaparak maç için yola çıkacaklarını kaydetti. Çok çaresiz olduklarını anlatan Güneş, maç takvimi hazırlanırken bu tip mağduriyetlerin ortaya çıkmaması için çok dikkatli olunması gerektiğini bildirdi. Ligde üç maçlarının kaldığını hatırlatan Güneş, bunları kazanıp son iki maçtaki puan kayıplarını telafi etmek istediklerini bildirdi. Sakat oyuncularının eksikliği sebebiyle de istedikleri oyunu ortaya koymakta zorlandıklarını söyleyen Şenol Güneş, özellikle Rhodolfo, Tosic ve Adriano'nun eksikliğini ciddi şekilde hissettiklerini aktardı.

Fenerbahçe Taraftarının Tepki Gösterdiği Gökhan Gönül'e Destek

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçta Fenerbahçeli taraftarların yoğun tepki gösterdiği oyuncusu Gökhan Gönül'e ise destek çıktı. Gökhan Gönül'ün kendi isteğiyle oynayıp oynamadığı sorusunu cevaplandıran Güneş, oyuncuların ihtiyaca ve takıma göre oynadıklarını dile getirdi. Amatör bir takım olmadıklarını ifade eden Şenol Güneş, Gökhan Gönül'ün uluslararası deneyime sahip, Türkiye'nin en iyi sağ beklerinden biri olduğunu kaydetti. İsmail Köybaşı'nın Fenerbahçe'ye gitmesi gibi Gökhan Gönül'ün de Beşiktaş'a transfer olduğunu söyleyen Şenol Güneş, taraftarın futbolcuya tepkisinin de doğru olmadığını, futbolcunun taraftara yönelik tepkisinin de kabul edilemeyeceğini kaydetti. Ricardo Quaresma'yı ise sarı kart gördüğü için oyundan çıkardığını bildiren Şenol Güneş, rakipleri Fenerbahçe'nin, oyuncularını sarı kart görmeye zorlayıcı davranışlarda bulunmakla itham etti.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.