Son Dakika Haber

Şenol Güneş: Başakşehir'e Karşı Sahada Çok Zayıf Kaldık

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'de lider Medipol Başakşehir ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmada dinamik bir oyun ortaya koyamadıklarını aktardı. Vodafone Arena Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Şenol hoca, bir puan ile yetinmelerinin kendileri açısından sevindirici olmadığını söyledi. Kazanmak için sahaya çıktıklarını ancak yeteri kadar iyi performans gösteremedikleri için 2 puan kaybettiklerini dile getirdi. Rakipleri Başakşehir'in agresif oynadığını ve takım futbolunun tüm özelliklerini sahaya yansıttığını vurgulayan Güneş, topu hızlı çeviremediklerini, baskın bir oyun ortaya koyamadıklarını ve pres yapamadıklarını kaydetti. Tüm bu hatalarının rakiplerinin işini kolaylaştırdığını vurgulayan Beşiktaş teknik direktörü, maçın ilk 20-25 dakikalık bölümünde oyunun hakimiyetini rakiplerine kaptırdıklarını bildirdi. Maçın tamamına bakıldığında dinamik bir oyun sergileyemediklerini dile getiren Şenol Güneş, iyi kapanan, rakibi rahatsız eden ve baskı yapan rakiplerine karşı daha dinamik bir oyunla karşılık vermeleri gerekirken bunu başaramadıklarını bildirdi. Bunun için de güç gerektiğini hatırlatarak maalesef maçın tümünde zayıf kaldıklarını belirtti.

'Maç Takvimi Planlaması Aleyhimize'

Şu anda hem Süper Lig ve hem de Avrupa kupaları olmak üzere iki cephede birden mücadele ettiklerini ifade eden Güneş, Ziraat Türkiye Kupası maçlarının da başlamasıyla üçüncü cephenin açılacağını bunun da işlerini daha da zorlaştıracağını kaydetti. Türkiye Futbol Federasyonu'nun maç takvimleriyle ilgili planlamasına tepki gösteren deneyimli teknik direktör, çok yoğun bir tempo içinde 3 günde bir zorlu karşılaşmalara çıkacaklarını aktardı. Bu durumun kendilerini olumsuz etkileyeceğini dile getiren Şenol Güneş, lig planlamasının aleyhimize olduğunu iddia etti.

'Kim Ne Niyetle Böyle Yapıyor Bilmiyorum'

Güneş, “Maç pazar günü olabilirdi, kupa müsabakasını da salı gününe koyarak halkı kandırmaya çalışıyorlar, çarşambaya koysalardı. Dinamo Kiev maçı ve salı günü oynanacak, en zor maçları üst üste yapmak zorunda kalıyoruz. Hem Süper Lig'de, hem Avrupa'da hem de Türkiye Kupası'nda arka arkaya zorlu maçlara çıkacağız.” diye konuştu. Kimin ne niyetli böyle bir planlama yaptığını bilmediğini ifade eden Şenol Güneş, salı günü oynayacakları kupa maçının neden Darıca'dan Kocaeli'ne alındığını bilmediğini söyledi. Sahanın kötü olduğu gerekçesini öne sürdüklerini aktaran Güneş, kendileri ne isterse tam tersinin yapıldığını iddia etti.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.