Son Dakika Haber

Semih Saygıner yarı finalde 


Ülkemizde bilardo denilince birçok insanın aklına ilk gelen isim olan Semih Saygıner yine adından söz ettirdi. Semih Saygıner yılın en önemli ve en büyük çaplı organizasyonu olan Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nda karşılaştığı Fransız rakibini mağlup etti. Jerome Barbeillon’u mağlup etmesi sonrasında adını yarı finale yazdıran Büyük Usta ülkemiz adına büyük bir başarıya imza atmış oldu.
Yarı finalde rakip KIM Heang Jik
Fransa’nın Bordeaux şehrinde düzenlenen ve ülkemizden Büyük Usta Semih Saygıner’in katıldığı ve çeyrek finale kalma maçında Murat Naci Çoklu’yu mağlup ederek yoluna devam eden, daha sonrasında ise kendi evinde mücadele eden Jerome Barbeillon’u mağlup ederek yarı finale ismini yazdırdı. Mücadeleyi 40- 34 bitiren sporcumuz ülkemiz büyük bir gurur yaşatarak yarı finale adını yazdırdı ve madalya alma konusunda kendisini garantiye aldı. 
Toplamda 3 sporcumuzun katılımda bulunduğu Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nda sporcumuz Tayfun Taşdemir Koreli Kim Heang Jik karşısında aldığı mağlubiyet ile birlikte turnuvaya veda ederken diğer sporcumuz olan Murat Naci Çoklu da Semih Saygıner’e elenerek turnuvadan ayrılan bir diğer sporcumuz oldu. Karşılaşmaların sonuçlanmasının ardından yarı finalde kimlerin karşılaşacağının belirlenmesi adına kuralar çekildi ve Semih Saygıner’e Kim Heang Jik çıktı. Temsilcimiz olan Tayfun Taşdemir’i saf dışı bırakan Koreli sporcu yine bir Türk rakiple karşılaştı. Yarı final ve final maçlarının yarın Türkiye saati ile 15.00’te Bordeaux’da gerçekleşeceği biliniyor. 
Büyük Ustadan beklentiler üst düzeyde
Ülkemizi şuana dek birçok turnuvada temsil etmiş ve ülkemiz adına yine birçok karşılaşmada guru kaynağı olmuş Semih Saygıner yarın Bordeaux’da Koreli rakibi karşısına çıkacak. Turnuvada bu düzeye gelerek büyük bir başarıya imza atan Saygıner’den beklentiler daha üst seviyelerde seyrediyor. Destekleyicileri tarafından şampiyon olacağına inanılan usta bilardocu yarın Fransa’da ülkemizi temsil edecek. Yarı finale kalarak madalya almayı garantileyen sporcumuz madalyanın değerini artırmak için ve ülkemizin adını daha üst sıralarda bulundurmak için yarın elinden geleceğini yapacağını belirtti. Bilardo alanında geniş kitleler tarafından ismi bilinen sporcumuzun yarın güzel bir sonuç ortaya koymasını temenni ediyoruz.

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.