Son Dakika Haber

Sarı Kanarya Dolu Dizgin Devam Ediyor

Voleybol içinde Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi C Grubunun dördüncü maçında Fenerbahçe takımı Polonya ile karşı karşıya geldiler. Karşılaşmanın sonucunda sarı lacivertliler karşısında olan takımı 3-0 yenerek galip olarak ayrıldılar.

Maçın Analizi

Burhan Felek spor salonu içinde gerçekleşen Fenerbahçe, Touron MKS maçı sarı kanaryalıların üç sıfır galip gelişi ile sonuçlandı. Bulgaristanlı hakem Aleksandar Vinaliev, Ukraynalı hakem Viktor Kozlovsky tarafından gözetlenen bir maç oldu.

Fenerbahçe takımı içinde yer alan oyuncular; Pereira, Bahar Guidetti, Polen Uslupehlivan, Kim Koung, Eda Dündar, Tomkom ( Melis Yılmaz, Merve Dalbeler, Ezgi Dilik, Şeyma Ercan, Belkestein, Ergül Avcı) olarak yerini aldılar.

Touron MKS takımı içinde yer alan oyuncular ; Sikorska, Weiss, Kaliszuk, Ganszczyk, Horka, Paszek ( Lemanczyk, Ciesulewicz, Drabek, Castiglione) oyuncularının bir  araya gelmesiyle güçlü bir müsabaka gerçekleşmiştir.

Üç set içinde gerçekleşen maçın birinci seti 25-15 olarak sonuçlarken, ikinci seti 25-20 ve üçüncü setini de 26-24 olarak üç seti de yenerek galibiyetle kazanç elde ettiler. Toplam 84 dakika süren maçın ilk seti 22, ikinci seti 27 ve üçüncü seti de 35 dakika olarak gerçekleşmiştir.

Güçlü İsimlerin Adresi

Sarı lacivert takımının kadın voleybol kolu her maç içinde olduğu gibi bu maç içinde de oldukça başarılı anlara imza attılar. Dev kadronun oluşmasıyla bir araya gelen takım 2008 ve 2009 sezonu içinde ilk elde ettikleri şampiyonluk başarısını bu sezon da yakalayacak gibi duruyorlar. Maç içinde oldukça centilmence bir maç olmasını sağlayan iki takım da güçlü bir şekilde saha içinde yer aldılar. Tüm setlerde başarılarını ortaya koyan güçlü isimler toplam 84 dakika içinde bir hayli ter dökerek oyunu tamamladılar. Oyun arasında verilen molalarda pek de bir oyuncu değişikliğine gerek kalmadan devam ederken sarı lacivertli takımların güçlerini sergileyerek kazanmaları sağlandı. Pek fazla yorulmadan, oldukça kolay bir şekilde oyunu kazanan sarı lacivertliler bu ilk maçları içinde de güçlerini ortaya koyarak tekrar kendi güçlerini gösterdiler.

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.