Son Dakika Haber

Şahika Ercümen Rekora Doymuyor

Dünya Rekortmeni Şahika Ercümen, geçtiğimiz hafta sonu 110 metreye dalarak, Değişken Ağırlık Paletli kategorisinde en derine inen kadın dalgıç olmuştu. 25 Ekim Salı günü de Değişken Ağırlık Paletsiz dalış kategorisinde yine tek nefesle 93 metreye dalarak, kendine ait olan ve 2 yıldır da başkası tarafından kırılamayan 91 metrelik Dünya Rekoru'nu geliştirdi.

Hidayet Koyu açıklarında gerçekleşen dalış tam olarak 2 dakika 40 saniye sürdü. Kazandığı zaferi, denizde takım arkadaşlarıyla, Türk bayrağı açarak kutlayan gururumuz Şahika Ercümen, dalış sonrası duygularını paylaştı; "Atalarımızın büyük mücadeleler sonunda elde ettiği topraklarımızın bütünlüğünü koruyarak bugünlere getiren Cumhuriyetimizin 93.yılında, 93 metreye dalarak özellikle, ülkemizin huzuru için canını hiçe sayan şehitlerimizi andık. Bugün hala nefes alabiliyorsak o kahramanlar sayesinde. Ayrıca ana sponsorumuz Globe Stone Dünya Taş'ın; maddi desteğe ek olarak her bir çalışanının,  bir şehit çocuğuna, zorlukları aşma ve başarma hayat hedeflerine ulaşma tabii bu konu da da destek olduğu 'Turkuazın Çocukları Projesi'yle 100 şehit çocuğuna yardım ve destek imkânı sunuldu. Nefesimi şehitlerimiz için tuttum onların canları pahasına koruduğu ülkemin güzel insanları ve şehit çocuklarımız da bugün burada benimleydi. Tüm sponsorlarıma, ekibime, basın mensubu arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler." diyerek ifade etti.
 Öte yandan bir başka şampiyonluk haberi yine Şahikadan. Geçen haftalarda tekrar Serbest Dalış Dünya Şampiyonu Şahika Ercümen, Değişken Ağırlık Paletli dalış kategorisinde dünyaca ünlü saat markası Sponsoru  Quantum’un desteğiyle tek nefesle imkânsıza İmza atmış bunu başararak, 110 metreye daldı ve yeni bir dünya rekoru kırdı.
 
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün yüksekliğinin hesaba katıldığı ve  iki katı kadar olan bu mesafeyi inip çıkması, 2 dakika 44 saniye sürdü.

Başarılı olduğu Zaferini denizde ekip arkadaşlarıyla, Türk bayrağı açarak ve üzerinde ayrıca “Şehitlerimiz için tek nefes, tek yürek” yazan bir pankart açarak kutlayan Şahika Ercümen, dalış sonrası duygularını ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “2 yıl sürdü bu meşakkatli çalışmalar  ülkemize Dünya şampiyonluğu  kazandırdığımız için gururluyuz."dedi.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.