Son Dakika Haber

Robin van Persie İçin Milan'dan Teklif Gelebilir

Fenerbahçe kulübü bünyesinde, son günlerde Milan takımı hakkında söylentiler devam ediyor. Milan, geçtiğimiz günlerde Silvio Berlusconi yönetiminden ayrılarak, Çinli bir yatırım grubuna yüksek maliyetle satılmıştı. Satış maliyeti tüm dünyayı şok ederken, Fenerbahçe kulübü ise Milan’ın Çinli yatırım grubuna satılmasıyla bir hayli heyecanlandı. Çin takımları, bilindiği gibi yüksek maliyet içeren oyuncu tekliflerinde bulunuyor. Milan’ın da Çinlilere satılmasıyla Fenerbahçe, sezon sonunda bir oyuncu için teklif gelebileceğinden bahsediyor.

Robin van Persie İkinci Sezonda

Robin van Persie, Fenerbahçe kulübünde ikinci sezonunu geçiriyor. Büyük beklentilerle transfer edilen oyuncu için, beklentiler karşılanamadı. Üstün bir performans sergileyeceği düşünülen oyuncu, Fenerbahçe’yi bir hüsrana uğrattı. Hollandalı oyuncu, Fenerbahçe’den yılda 5.7 milyon Euro kazanç sağlıyor. Bu kazanca göre de takım içerisindeki performansının çok düşük olduğu belirtiliyor. Fenerbahçe, Milan takımının Çinlilere satılmasıyla oyuncuları için sezon sonunda bir teklif bekliyor.

Yüksek Maaş Bütçe Sıkıntısına Yol Açıyor

Robin van Persie’ye verilen yüksek maaş, Fenerbahçe kulübüne engel olarak görünüyor. Fenerbahçe, bütçesini biraz daha rahatlatmak adına Hollandalı yıldızı bonservissiz bile gönderebilir. Daha önce Milan ekibi, oyuncuyla ilgileniyordu. Bütçe problemi nedeniyle de resmi bir teklif yapamayan Milan, geçtiğimiz günlerde Çinli yatırım grubuna satıldı. Çin kulüplerinin oyunculara genellikle yüksek teklif verdiğini bilen Fenerbahçe, bir nebze de olsa heyecanlandı. İtalyan devinin geçen senelerde oyuncuyla ilgilenmesi, Fenerbahçe’yi biraz daha şanslı kılıyor.

Milan Eski Günlere Dönmek İstiyor

Milan takımının yeni sahiplerinden edinilen bilgiye göre Milan için yepyeni bir kadro kurulacak. İtalyan devinin eski günlerini bilen yönetim, yeni bir kadro kurarak eski günlere dönmeyi hedefliyor. Milan takımı, Robin van Persie ile yakından ilgilenmişti fakat bütçe problemi nedeniyle Fenerbahçe’ye herhangi bir teklif iletememişti. Eski ilgiden dolayı da Fenerbahçe, Milan kulübünden bir teklif bekliyor. Önümüzdeki günlerde İtalyan devi, yeni sezon için kadro yapılanmalarına ve transfer arayışlarına başlayacak. İlerleyen zamanda da bu arayışın Robin van Persie olup olamayacağını gözlemleyeceğiz.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.