Son Dakika Haber

Rıza Çalımbay, Atiker Konyaspor’la Anlaştı

Trabzonspor’la yollarını ayıran Rıza Çalımbay, Atiker Konyaspor’la anlaşma sağladı. Biten lig sezonunda ligden düşme hattına dolanan ve son haftalar çıkardığı başarılı maçlarla lige tutunmayı başaran Konyaspor, teknik direktör arayışını Rıza Çalımbay’dan yana kullandı.

Geçtiğimiz sezonda lige iddialı bir kadroyla başlayan Konyaspor teknik direktör olarak Mehmet Özdilek ile anlaşmıştı. İşlerin yolunda gitmemesi üzerinde Konyaspor yönetimi Özdilek ile yollarını ayırarak teknik patronluğa Sergen Yalçın’ı getirdi.

Genç teknik direktörlerden Sergen Yalçın büyük bir mücadele ortaya koyarak takımının ligde kalmasını garantiledi. Sezon sonunda Konyaspor yönetimi ile Sergen Yalçın anlaşamayınca, yeşil beyazlılar yeni bir teknik adam arayışına geçti. Bu arayış içerisinde farklı isimlerle de görüşme sağlayan yeşil beyazlılar, Rıza Çalımbay isminde karar kıldı.

Sezonun sonlanmasıyla birlikte teknik adam arayışlarına hız veren Konyaspor, geçen sezon Trabzonspor’u çalıştıran Rıza Çalımbay’ı teknik direktörlük görevine getirdi.

Konyaspor yönetiminin ilk hedefinde Fenerbahçe ile yollarını ayıran Aykut Kocaman bulunuyordu. Ancak tecrübeli teknik adam Konyaspor’a ret cevabı verince, yönetim rotayı Trabzonspor’la yollarını ayıran Rıza Çalımbay’a çevirdi.

Gerçekleştirilen görüşmelerden sonra her iki taraf anlaşma sağladı ve yeni sezonda Atiker Konyaspor’un teknik direktörlük koltuğu Rıza Çalımbay’a emanet edildi. Rıza Çalımbay, A Spor kanalında yayınlanan Son Sayfa isimli programa bağlanarak, anlaşmanın sağlandığını açıkladı. Tecrübeli teknik direktör aynı zamanda yeni sezonda Konyaspor’la hedeflerinin ilk 5 olduğunu ifade etti ve transferleri bu doğrultuda gerçekleştireceklerini belirtti.

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.