Son Dakika Haber

Riekerink: Takımımın Performansınden Memnun Değilim

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, 2 – 0'lık Kadıköy yenilgisinin ardından kameraların önüne geçerek gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu. Riekerink, takımının performansının kendisini memnun etmediğini aktardı. Fenerbahçe derbisini aslında çok iyi hazırlandıklarını dile getiren Riekerink, başarılı bir sonuç beklediğini ancak güçlü yanlarını sahada ortaya koyamadıklarını söyledi.

Sarı – kırmızılı taraftarların, maçlarda baskın bir takım izlemeye alıştığını vurgulayan Hollandalı teknik adam, ama taraftarın alışkın olduğu o takımı Fenerbahçe karşısında sahada gösteremediklerini itiraf etti. Özellikle de maçın ilk yarısında daha kötü olduklarını vurgulayan Jan Olde Riekerink, oyuncularıyla tek tek konuşarak bunun sebeplerini derinlemesine araştıracaklarını kaydetti. Neden istedikleri oyunu ortaya koyamadıklarını, bunda 17 yıldır Kadıköy'de maç kazananama sendromunun da etkili olup olmadığını ayrıntılarıyla irdeleyeceklerini dile getirdi.

Mağlubiyette Bireysel Hatalarımız Etkili Oldu
Rakipleri Fenerbahçe'nin özellikle sağ kanattan etkili olduğunu ve golü de yine bu kanattan gelen bir hücum sonucu yediklerini hatırlatan Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, şanssız bir gol yediklerini bildirdi. Bu sebeple maçın ikinci yarısında Sneijder ve Bruma'nın pozisyonlarını değiştirme kararı aldığını ifade eden Hollandalı teknik direktör, Eren Derdiyok'un arkasında bir dinamizm eksikliği bulunduğunu ve bu şekilde sorunu gidermek istediğini belirtti. Lukas Podolski'yi de yaşadığı rahatsızlık sebebiyle ilk 11'de oynatmamadığını söyledi. Sonuç olarak 2 – 0 kaybettikleri maçta bireysel hatalarının etkili olduğunu aktaran deneyimli hoca, pozisyon dahi üretemediklerini, sorunun sebebini bularak acil önlem almaları gerektiğini dile getirdi.
 

Elimizdeki En İyi Kadroyu Sahaya Sürdük Ama Olmadı
Riekerink Fenerbahçe derbisinde olabilecek en iyi kadroyla sahaya çıktıklarını ancak başarılı olamadıklarını bildirdi. Riekerink, Selçuk İnan'ın neden yedek kaldığı sorusu üzerine de, "Bugünkü şartları göz önüne alırsak, sahadaki takım en iyisiydi diye düşünüyorum." karşılığını verdi.
Galatasaray Teknik Direktörü Riekerink, genel olarak takım performansında sorun olduğunu vurgulayarak ofansif anlamda pozisyon bulmada sıkıntı çektiklerini kaydetti. Maçta Serdar Aziz'in iyi bir iş çıkardığını anlatan Jan Olde Riekerink, genel anlamda ise takımın ortaya koyduğu futboldan memnun olmadığını sözlerine ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.