Son Dakika Haber

Ribas içini televizyona döktü

    Geçmiş dönemlerde Fenerbahçe’de görev alan ve Fenerbahçe için forma terleten Diego Ribas’ ın sarı lacivertli takımda forma giydiği dönemde teknik direktör Vitor Pereira idi. Takımda görev aldığı dönemlerde teknik adamla problem yaşayan birçok oyuncunun arasında bulunan Diego Ribas Vitor Pereira’nın çelişkilerle dolu bir hoca olduğunu dile getirdi. İki yıl boyunca maçların çoğunda yer almayarak Fenerbahçe kulübüne çok yük olduğunu düşünen Brezilyalı oyuncu ülkesinde bir televizyon programında hakkında merak edilen sorulara cevap verdi.

Diego Ribas ilk amacının her zaman önünde bulunan maçı kazanmak olduğunu belirterek yeni takımı Flamengo’daki durumunu ve transfer süreci ile ilgili bilgileri dile getirdi. Türkiye’ ye geldiği dönemki transferi ile ilgili bilgiler veren yıldız oyuncu “ Türkiye çok karmaşık bir yer. Takıma transfer olacağım dönemde direkt olarak kulüp başkanı ile görüşme sağladım. Transfer döneminde teknik direktörün benle herhangi bir görüşmesi sağlanmadı. Takıma transfer olduğumun sonrasında imzalar için İstanbul’a gittiğimde koçun planları içerisinde yerimin olmadığını ilk dakikadan anladım. İlerleyen dönemlerde birçok sıkıntı ile karşılaşabileceğimi sezdim. Kariyerim açısından bakıldığı zaman belki de kariyerimin en kötü iki sezonunu Türkiye’de geçirmiş bulundum. Flamengo kulübü adına elimden geleni yapacağım ve bu kulüpte kendime geleceğime inanıyorum. “ sözleri ile birlikte Türkiye’de bulunduğu süreç hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Çılgın rakamlar önüme gelince hayır diyemedim

    Fenerbahçeli yöneticiler tarafından önüne getirilen rakamların oldukça büyük olduğunu ve bunun sonucunda hayır diyemediğini dile getiren yıldız oyuncu bu durumun kendisine büyük bir tecrübe olduğunu da eklemeyi unutmadı. Türkiye’de bir sezon oynamasının ardından Brezilya’ya geri dönme planları yapması üzerine Fenerbahçe kulübünün harekete geçmesi sonucunda önüne getirilen teklife hayır diyemeyen oyuncu bu teklif ile birlikte 1 sezon daha Fenerbahçe kulübünde kaldı. Fenerbahçe 5 milyon Euro ile birlikte renklerine dahil ettiği Diego Ribas’ a her şey dahil olmak üzere 3.5 milyon Euro para vermişti. Bu teklifin karşısına gelmesiyle ve geri çevrilemeyecek bir teklif olduğunu düşünmesi sonucunda Diego Ribas tam anlamıyla para için bir sene daha Fenerbahçe’nin oyuncusu olarak kalmıştı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.