Son Dakika Haber

Quaresma’ya alternatif şart


Beşiktaş’ın tecrübeli futbolcusu kendi üzerine düşen görevi her maç neredeyse eksiksiz yerine getiriyor. Şenol Güneş’in her iki kanatta da kullanabildiği bir futbolcu niteliğinde olan Quaresma kendisinden istenilen performans dahilinde emin bir şekilde Süper Lig kariyerine devam ediyor. Fakat her ne kadar performansından ödün vermeyerek maçlarda görev alsa da iki mevkide görev alması nedeniyle maçlar sonrasında çok yoruluyor.

Bu konuyu gözlemleyen tecrübeli teknik adam Şenol Güneş Quaresma’nın sergilediği performanstan memnun olduğunun da altını çizerek her iki kanatta da oynayabilecek bir oyuncunun daha takıma katılması, takımın adına ve Quaresma’nın adına olumlu bir karar niteliğinde olacağını belirtti. Beşiktaş’a bu sezon transfer olan ve kendisinden büyük bir performans beklenilen Caner Erkin’in sakatlığı sonrasında Beşiktaş’ın sol kanatta ciddi eksiklikler hissedeceği kendini belli eden bir durum halindeydi. Şenol Hocanın önceden beri düşündüğü transfer konusu Caner’in sakatlığı ile birlikte Beşiktaş yönetiminin gündemine oturdu. Transfer konusunda yönetime ciddi baskı kuran Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde Beşiktaş başkanı Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Çebi ve yönetici olan Metin Albayrak ile birlikte bir araya gelerek transfer konusu hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Yönetim Şenol Güneş’in isteğini olumlu karşıladı
Şenol Güneş tarafından dikkat çeken Quaresma’nın üzerine çok yük binmesi konusu Beşiktaş yönetimi tarafından masaya yatırıldı. Şenol Hoca’nın ısrarla yeni bir transfer istemesi ve bu transferin de her iki kanadı aktif kullanabilen bir futbolcu alınarak gerçekleştirilecek olması Beşiktaş yönetiminin gündeminde bulunan konular arasında yerini aldı. Takıma yeni adapte olması ve performansının yüksek noktalara ulaşmasının ardından talihsiz bir sakatlık geçiren Caner Erkin’in sol kanatta bir boşluk yaratması transfer konusunu tetikleyen diğer bir unsur olarak yönetime sunuldu. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş “Kesinlikle hücuma katkıda bulunabilecek bir kanat oyuncusu almalıyız. Quaresma çok kaliteli bir oyuncu ve her iki kanatta da güzel performans sergileyebiliyor. Fakat üzerine binen yükten dolayı ister istemez yoruluyor. Takımın performansı için ve Quaresma’nın rahatlaması için yerine bir oyuncu almamız gerekiyor” sözleriyle birlikte Beşiktaş yönetimine gereken mesajı iletti. Bu mesajın ardından yönetim harekete geçerek transfer konusu hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.