Son Dakika Haber

Quaresma: Genç Olsam 100 Milyon Euro Ederdim

 

Beşiktaş'ın Portekizli yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma, gençlik yıllarını iyi değerlendiremediğini söyledi. Şimdiki performansını gençlik dönemlerinde göstermesi halinde en az 100 milyon Euro transfer değerine sahip olabileceğini aktardı. Siyah – beyazlı takımda bu yıl gösterdiği başarılı grafikle dikkatleri üzerine çeken Ricardo Quaresma, memleketi Portekiz'de yayın yapan Abola Gazetesi'ne bir röportaj verdi. Çarpıcı açıklamalar yapan Quaresma, Türkiye'de çok sevildiğini, hatta Beşiktaş taraftarının kendisine adeta bir 'ilah' gibi davrandığını dile getirdi. Beşiktaş kulübüyle yaptığı sözleşmenin bir yıllık süresinin kaldığını ifade eden tecrübeli oyuncu, kulüp yönetiminin ve teknik heyetin de onay vermesi halinde Beşiktaş ile sözleşmesini uzatmak istediğini belirtti. Ama yine de futbol dünyasında her an her şeyin olabileceğini hatırlatarak bir sonraki adımı şimdiden tahmin etmenin mümkün olmadığını anlattı.

Kariyerimin En Başarılı Yıllarını Türkiye'de Yaşıyorum

33 yaşındaki yıldız oyuncu, Türkiye'de ve özellikle de Beşiktaş'ta kendini çok iyi hissettiğini bildirdi. Kariyerinin en başarılı yıllarını Türkiye'de yaşadığını vurgulayan Portekizli futbolcu, geçmiş senelerde bu kadar iyi performans gösterememenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Ricardo Quaresma, Şimdiki performansını gençlik yıllarında göstermesi halinde en az 100 milyon Euro değere sahip olabileceğini iddia etti. Kariyerinin son yıllarına girdiği şu dönemde bu kadar başarılı bir grafik göstereceğini daha önce hayal bile edemediğini dile getiren Quaresma, şimdiye kadar çok ciddi bir sakatlık ya da rahatsızlık yaşamamasının da başarısında etkili olduğunu kaydetti.

Benfica Maçında İlk Dakikalardaki Kötü Performansa Şaşırdım

Ricardo Quaresma, Şampiyonlar Ligi'nde 3 – 0  geriye düştükleri halde ikinci yarıda maça ölümüne asılarak sahadan 3 -3 berabere ayrıldıkları Benfica maçı hakkında da açıklama yaptı. Quaresma, rakipleri Benfica'nın peş peşe 3 gol bulmasından çok takımının maçın ilk dakikalarında ortaya koyduğu kötü performansın kendisini daha çok şaşırttığını aktardı. Quaresma, Beşiktaş'ın buna rağmen kesinlikle demoralize olmadığını ve maçı çevirerek sahadan puanla ayrılmayı başardığını sözlerine ekledi. Quaresma, ilk olarak 2010 – 2012 sezonlarında Beşiktaş'ta forma giymişti. Daha sonra Mısır takımı Al Ahli'ye giden Quaresma, bir sezon da Porto'da oynadıktan sonra 2015 senesinde Beşiktaş'a geri dönmüştü.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.