Son Dakika Haber

Potaların Umut Vaat Eden Oyuncusu Havalimanında Yaşamaya Başladı

Fenerbahçe ve Beşiktaş altyapısında basketbol oynayan ve geçtiğimiz sezon Bursa’nın Nilüfer Basketbol takımına transfer olan Mehmet Şanlı, ağır psikolojik sorun yaşıyor. 23 yaşında olan genç oyuncu 2.04’lük boyuyla umut vadeden oyuncular arasında yer alıyordu. Psikolojisi bozulan Mehmet Şanlı bir süredir Atatürk Havalimanı’na gidiyor ve orada yatıp kalkıyor.

Mehmet Şanlı’nın ailesi yaşadığı rahatsızlık sebebiyle kendisine verilen ilaçları almayan oyuncunun Amerika’da basketbol oynamayı adeta saplantı haline getirdiğini söylüyor. Daha çocuk yaşlarda annesini kaybeden genç oyuncu, çok sevdiği basketbol yaşantısını sürdürdü. Başta Fenerbahçe olmak kaydıyla birçok kulüpte forma giyen Şanlı, başarılı bir oyuncu olmasına rağmen ağır bir depresyon geçiriyordu. Geçtiğimiz sezon Bursa’nın Nilüfer takımında forma giyen genç yıldız, rahatsızlığı meydana çıkınca verilen ilaçları düzenli olarak kullanmadı ve bunalım yaşamaya başladı.

Babasının da kendisiyle ilgilenmediğini söyleyen Mehmet Şanlı Amerika’ya gitmek istediğini söyleyerek Atatürk Havalimanına geldi.

Mehmet Şanlı, havalimanı pasaport kontrol noktasından kaçak şekilde geçmeye çalıştı. Genç oyuncu polis tarafından yakalandı ve tedavi amacıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldı. Burada bir süre boyunca kalan genç oyuncuya Türkiye Basketbol Federasyonu destek çıktı. Mehmet Şanlı’ya maaş bağlandı ve ev verildi.

İlaçlarını aksatan Şanlı, ağır psikolojik hastalığın pençesine düştü. Pasaportunu alarak 2-3 ay kadar önce Atatürk Havalimanı’na gelen Şanlı, burada sürekli kalıyor ve ABD uçuşlarını takip ediyor. Mehmet Şanlı, havalimanını adeta evi gibi kullanıyor. Genç oyuncunun 1 ayı aşkın süredir Dış Hatlar Gidiş Terminali’nin kontuar bölümünde yaşadığı öğrenildi. Burada yer alan bankların üzerinde uyuyan Mehmet Şanlı’ya havalimanı personeli yemek veriyor.

Genç oyuncunun havalimanı personeline, “Ben Amerika’ya gitmek istiyorum, San Francisco’da basketbol oynamayı istiyorum. Beni lütfen oraya gönderin” dediği söylendi.

1995 doğumlu olan Mehmet Şanlı, 2013 senesinde 3 sezon boyunca Fenerbahçe Ülker altyapısında forma giydi. Sonrasında sarı kanaryadan karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Sakarya’da yapılan ve Fenerbahçe Ülker’in 2. Olduğu Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 9.5 sayı ve 12.2 ribaund ortalamasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Mehmet Şanlı, Fenerbahçe’den ayrılmasının ardından Beşiktaş Integral Forex takımının formasını giydi.  Buradan sonra İBB, İTÜ, Final Gençlik, Muğla Ormanspor takımlarında yer aldı. Geçtiğimiz sezonda Bursa Nilüfer Belediyespor A takımı formalarını giymişti.

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.