Son Dakika Haber

Phillip Cocu ve Fenerbahçe’ye İhanet!

Fenerbahçe Bakşanı Ali Koç, 10 Ekim Çarşamba günü katıldığı FB TV’de Aykut Kocaman döneminden kalan yardımcı hocaların takıma ihanet ettiği açıkladı. Bu açıklama kamuoyunda geniş bir yankı uyandırdı. Koç’un bu açıklamayı yapmasından haftalar önce Hollanda basını tarafından Cocu’nun sabote edildiği yazıldı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 10 Ekim Çarşamba günü FB TV’de “Gündem Özel” programına konuk oldu. Ali Koç, gündeme adeta bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Koç, Aykut Kocaman döneminden kalan yardımcı antrenörlerin takıma ihanet ettiğini duyurdu.

Görevden alınan 3 yardımcı antrenörün takıma ait bilgileri sızdırdığını ve Beşiktaş maçı öncesinde soyunma odasına halı getirip Phillip Cocu’nun cenazesini kaldıracaklarını söylediklerini ifade etti.

10 Ekim Çarşamba günü Koç tarafından ifade edilen takım içi sabotaj durumu haftalar önce Hollanda basını tarafından kaleme alındı. Cocu’nun ülkesinde yayınlanan Algemeen Dagblad gazetesinde köşe yazarlığı yapan Sjoerd Mossou, Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaştığı Dinamo Zagreb’e yenilmesinden sonra bir yazı kaleme aldı. Yazıda, “Perşembe gecesi Feberbahçe, Dinamo Zagreb’e inanılmaz kötü oynadığı bir maçla 4-1 yenildi. Dışarıdan baktığınızda ya bir sabotaj veya takımın tamamının içkili olması gibi bir görüntü var” ifadelerine yer verdi.

Veronica Inside isimli futbol programında görev yapan eski futbolculardan Johan Derksen ise benzer bir açıklamada bulundu. Derksen, “Phillip Cocu ve ekibini sabote eden 6 futbolcu bulunuyor. Bu futbolcuların maaşları çok iyi ve sahada numara yapıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.