Son Dakika Haber

Osmanlıspor, Tur İçin Zürih'i Ağırlıyor

Osmanlıspor, UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nun son maçında İsviçre takımı Zürih ile karşılaşacak. Başkent ekibi, kendi saha ve seyircisi önünde galip gelerek bir üst tura çıkmak istiyor. Teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, zor bir maç olacağını bildiklerini ancak asla umutsuz olmadıklarını söyledi. Zürih ile gruptan çıkma adına çok zorlu bir maç yapacaklarını vurgulayan Akçay, kendilerine güvenen taraftarlarına galibiyet hediye etmeyi arzuladıklarını bildirdi. Avrupa Ligi'nde şimdiye kadar başarılı sonuçlar aldıklarını dile getiren Osmanlıspor teknik direktörü, ancak Süper Lig'deki performanslarını daha önemli gördüğünü aktardı. Ancak oyuncularının ve yönetimin UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı olmayı kendisinden çok daha fazla arzuladıkları bilgisini verdi.

Rakipleri Zürih'in oyun tarzının Osmanlıspor'a benzediğine dikkat çeken Mustafa Reşit Akçay, kariyer açlığı içerisindeki futbolculardan kurulu bir takıma karşı mücadele vereceklerini anlattı. Rakiplerinin, İsviçre 2'nci Ligi'nde mücadele etmesine rağmen grupta çok iyi işler çıkardığını, kendilerini ilk maçta yendiğini, Steaua Bükreş ve Villarreal'e de kafa tuttuğunu belirtti. Bu sebeple Zürihli oyunculardan daha fazla koşmak ve mücadele etmek zorunda olduklarını dile getirdi. Teknik direktör Akçay, Cavusevic, Kone ve Kukeli gibi rakip oyunculara karşı özel önlem almaları gerektiğini bildirdi. Akçay, gruptan çıkmak için Osmanlıspor'a beraberliğin yeteceği şeklinde bir algının oluşturulmasına da itiraz etti. Bunun takımda rehavete yol açmasından endişe eden tecrübeli hoca, beraberlik değil, doğrudan galibiyet için sahaya çıkacaklarını kaydetti.

Hakem Hatalarına Takılmayalım, Önümüze Bakalım

Mustafa Reşit Akçay, Beşiktaş – Dinamo Kiev maçındaki hakem hatalarıyla ilgili sorular üzerine de bunlara fazla takılmamak gerektiği cevabını verdi. Bu tür hakem hatalarının herkesin başına gelebileceğini hatırlatan Akçay, enerjimizin hakemler yerine futbolumuzun kalitesini yükseltmek için harcanması tavsiyesinde bulundu. Adaletsizliğin sadece Türk takımlarına yapıldığı takıntısıyla hiçbir yere varamayacağımızı söyledi.

Dört Takımın da Tur Atlama Şansı Var

Osmanlıspor'un başarılı orta saha oyuncusu Mehmet Güven ise gruplarındaki 4 takımın da üst tura çıkma şansının devam ettiğini hatırlattı. Bu sebeple son maçların çok önemli hale geldiğini ifade eden Güven, rakipleri Zürih ile ilgili hiçbir çekince ve korkularının olmadığını, ellerinden geleni yaparak bir üst tura çıkmak istediklerini kaydetti. Türk takımlarına karşı Avrupa'da yapılan hakem hatalarına da değinen Mehmet Güven, Zürih karşısında temiz bir maç yapıp hedefe ulaşmayı arzuladıklarını sözlerine ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.