Son Dakika Haber

Ömer Toprak 2 Yılın Ardından Beklentileri Karşılayamadı

Fatih Terim'in gösterdiği tolerans ile 2 yılın ardından tekrar milli takımda oynayan Ömer Toprak, gösterdiği performans ve hatalar ile üzdü.

Milli futbolcu Ömer Toprak, hatalarıyla büyük bir üzüntü oluşturarak hayal kırıklığına neden oluyor.

Milli formadan 2 yıldır uzak kalan Ömer Toprak, son olarak İzlanda maçında yer aldı. Ömer Toprak’ın bu dönüşü hiç de parlak sonuçlar oluşturmadı. Milli stoper 2-2 sonra eren Ukrayna maçında penaltıya sebep olarak yaptığı hatalar ile taraftarlarını üzdü. Rakibin birinci golünde, üstüne gelen şut sekince Volkan Babacan kontrpiyede kaldı.

Ömer Toprak, rakibinin savunmasının arkasına geçmesine engel olmadı ve ikinci gole sebep oldu.

İki Golde Hatalı

Ömer Toprak’ın 758 günlük hasreti dün sona erdi. Leverkusen'de bu sezonda 17 defa en fazla atak uzaklaştıran savunmacı olan Milli futbolcu performansı ile memnun etmedi.

Tecrübeli stoper, Ukrayna'nın ilk golünde Kravets'i gereksiz yere düşürerek penaltıya sebebiyet verirken, ikinci golde ise ağır kalarak Kravets'i yakalayamadı. Ömer, kaçan 2 puanda başrolde yer aldı.

İzlanda ve Ukrayna maçlarında kadroya dâhil olduğunu duyduğunda çok mutlu olduğunu ifade etti.

27 yaşındaki savunmacı futbolcu Ömer Toprak,”çağrıldığım için gerçekten mutluyum uzun bir süredir hesapların dışında tutuluyorum. Kendimi çok özel hissediyorum. Dönüşüm çok iyi oldu. Türkiye’de yaşanan olaylar gerçekten çok üzücü. Takım arkadaşım Hakan Çalhanoğlu ile birlikte onları mutlu etmek istiyoruz.” dedi.

Ömer Toprak, Avrupa’nın en üst düzey stoperleri arasında yer alır.

Ömer Toprak

A Milli takımımızın Almanya doğumlu stoperi Ömer Toprak, İzlanda maçındaki performansıyla Twitter'da TT listesine girdi.

Almanya'da Bayer Leverkusen takımında oynayan 27 yaşındaki oyuncunun yaptığı hatalara yapılan yorumlarda ser eleştiriler getirildi.

Güncel piyasa değeri 20 milyon Euro olarak gösterilen ve adı Arsenal, Manchester United gibi takımlarla anılan Ömer Toprak'ın bu performansı kafalarda soru işareti bıraktı.

Ömer Toprak, Fatih Terim tarafından EURO 2016 kadrosuna alınmamıştı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.