Son Dakika Haber

Napoli, Beşiktaş’tan Korktu

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden takımımız olan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon üçüncü maçına çıkıyor. Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda mücadele eden Beşiktaş, Dinamo Kiev ve Benfica maçlarından aldığı beraberliklerden sonra bu maçına galibiyet için çıkıyor. Beşiktaş’ın rakibi İtalyan Napoli, grupta çıktığı maçların hepsini kazanmış durumda bulunuyor. Ancak son dönemlerde kendi liginde aldığı yenilgiler ve sakatlanan oyuncularından sonra performans düşüklüğün olmasının muhtemel gözüktüğü Beşiktaş camiası tarafından olumlu bir haber olarak gözüküyor. Şampiyonlar Ligi B grubunda Napoli’nin 6 puanına ve ilk sırada yer almasına karşılık, temsilcimiz Beşiktaş ise 2 beraberlik ve 2 puanı ile grupta ikinci sırada yer alıyor. 19 Ekim’de 21.45’te başlayacak karşılaşma için Beşiktaş, bugün yola kendine ait Anadolu Jet tarafından hazırlanmış özel uçak gidiyor. Napoli’ye Türkiye saati ile 13.30’da yola çıkacak olan Beşiktaş camia olarak bu maçtan zafer ile dönüleceğinden emin.

    Beşiktaş’ta durum böyle devam ederken, Napoli tarafından da haberler var. Napoli’nin menajeri Maurizio Sarri, maçtan önce düzenlediği basın toplantısında maç hakkında ve takımın içinde bulunduğu durum hakkında açıklamalar yaptı. Genel olarak son antrenmanlarda takım içindeki hataları düzeltmeye çalıştıklarından ve takımın değerlendirmesin devam ettiğinden bahseden menajer Beşiktaş hakkında da açıklamalarda bulundu. Seria A’da oynadıkları son iki maçı da kaybeden Napoli için menajer, bu ligde kaybedilen puanların gereksiz olduğunu önemli olanın Şampiyonlar Ligi’ndeki maçlar olduğunu sözlerinde ifade etti. Puan kayıpları hakkında devam eden sorular için Napoli menajeri Sarri, "Böyle zor dönemler olabilir, ancak ben bu süreçte takımıma güveniyorum" ifadelerini kullandı. Açıklamalarının devamında ise, "Biz, kendimize olan güvenimizi hiç kaybetmedik ve hatalarımızın üstünde duruyoruz, durmaya devam edeceğiz. Bu bazı sorunlardan dolayı büyük problemler yaratmaya gerek yok. Yarın sahada rakibimiz Beşiktaş’a karşı özgür olmalı ve maçı kazanabilecek güçte olduğumuza inanmalıyız" açıklamasını yaptı.

    Açıklamalarının sonlarına doğru temsilcimiz Beşiktaş hakkında da bahseden menajer Sarri, Beşiktaş’ın mental açıdan çok güçlü olduğunu, Benfica maçında oyuna sadece konsantre olarak oynadıklarını ve de Dinamo Kiev maçında ise az bir golle yetindiklerinden bahsetti. Ayrıca Beşiktaş ile karşılaşmak çok zor olacak ifadesini de kullanan teknik adam sahada coşkulu bir Napoli’nin olması için taraftarların tezahüratına ihtiyaçları olduğunu belirtti.

   

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.