Son Dakika Haber

Michael Frey Fenerbahçe'ye Geliyor!

Yönetim değişiminin ardından lige iddialı bir giriş yapan Fenerbahçe’den bir transfer bombası daha geliyor. Golcü oyuncu Michael Frey’in Fenerbahçe’ye transfer olacağı konuşuluyor. Zürih sportif direktörü de 24 yaşındaki oyuncu için Fenerbahçe’den teklif aldıklarını doğruladı.

Zürih sportif direktörü genç oyuncuları Michael Frey için Fenerbahçe’yle anlaşmaya çok yakın olduklarını ifade etti. İsviçre’de bir kanala konuşan sportif direktör, “Fenerbahçe bu transferi gerçekleştirmek için taleplerimizi karşılamaya hazır” dedi. Frey’in Fenerbahçe’ye gelip gelmeyeceği yönetimin kararı sonrası ortaya çıkacak.

Fenerbahçe Kararını Bugün Veriyor

Fenrebahçe’yle bugün bir toplantınız oldu mu? Sorusuna ise sportif direktör, “Bugün toplantı yapmadık demek ya da bu konuda bir yorum yapmak istemiyorum. Bu konuyla alakalı gerçek şu, bu devam eden bir süreç. Bu transfer olsun ya da olmasın Fenerbahçe, Michael Frey’le ilgilendi. Gün içerisinde bir karar verilecek” ifadelerini kullandı.

Michael Frey kimdir?

24 yaşında olan Michael Frey, İsviçre kökenli ve 1.89 boyunda. Fey’in piyasa değeri 2.5 milyon Euro düzeyinde ve 2014 senesinde 3 milyon Euro’ya Fransız Lille ekibine transfer oldu. Lille’de performansı istenenin altında kalınca Frey yeniden ülkesine döndü. Young Boys takımına 500 bin Euro’ya transfer olan genç oyuncu geçtiğimiz sezon başında Zürih takımına 400 bin Euro bedelle geçti. Zürih formasıyla geçen sezon 36 maç oynayan Frey, bu maçlarda 16 gol kaydetti.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.