Son Dakika Haber

Medipol Başakşehir Vodafone Arena’ya Lider Yolunda

 

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Çaykur Rizespor’u 2-1 mağlup ettiği futbol müsabakasından sonra basın mensuplarının yoğun sorularını cevapladı. 11 hafta boyunca hiçbir maçtan yenilgiyle ayrılmayan Medipol Başakşehir Lig’de lider takım olarak görülüyor. En son Çaykur Rizesporla yaptığı maçta da galip gelen Medipol Başakşehir liderliğini sürdürüyor. Lig’de dikkat  çeken bu başarısıyla Vodafone Arena’ya lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Puan Farkıyla, Ligin En Az Gol Yiyen En Çok Atan Takımı Medipol Başakşehir !

Medipol Başakşehir’in Teknik direktörü Abdullah Avcı, maçın başında bir otorite kurarak, maça hakim olmak istediklerini özellikle belirterek, maçın ilk dakikalarında net pozisyonlar yakaladıklarını, ilk yarıyı güzel bir şekilde değerlendirirsek, fizik açısından kalitesi yüksek, atletik, sporcu oyuncular üzerine kurulu, bize karşı hiç alan vermemeye çaba gösteren  azimli takıma karşı 3 net pozisyon bulduklarını ve bu pozisyonları en güzel şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Avcı ifadelerine, rakibin 86’ıncı dakika da yakaladığı ve kaçırmadığı bir pozisyon var. Rizespor duran toplardan bile 6 gol yemişlerdi bizde bu durumun bilincinde olup buna çalıştık sözlerini ekledi. 11 hafta boyunca 9 galibiyet ve 2 beraberlik gibi başarılı bir seviyeye ulaşan Medipol Başakşehir’in bu büyük başarısını gölgeleyecek beraberlikle sonuçlanmış sadece iki maçı var. Futbol camiasında gelişmekte ve büyümekte olan bir takım için gayet başarılı bir durum söz konusu diyebiliriz. Lig’de puan farkıyla, en az gol yiyen ve en çok gol atan takım Medipol Başakşehir. Başkan Abdullah Avcı’da takım oyuncularıyla birlikte bu başarının tadını çıkarıyor.

ŞAMPİYONLUK GÖZKÜYOR MU ?

Medipol Başakşehir’in Lig’de ki bu büyük skorları  ve dikkat çeken liderliğinden sonra gözler Medipol Başakşehir takımının Teknik direktörü Abdullah Avcı’ya çevrildi. Bu devam eden liderlik başarısı ile basın mensupları Başkan Avcı’ya şampiyonluğu düşünüyor musunuz şeklinde bir soru yöneltti. Başkan Avcı ise şampiyonluğun uzun dönem sonrasında varılan bir sonuç olduğunu, sonuca değil hafta hafta ilerlemeye çalıştıklarını, amaçlarının Türk futboluna katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.