Son Dakika Haber

Kış olimpiyatlarını gözüne kestirdi

Yoğun antrenman programlarının kendisinin başarılarında etken olduğunu belirten Yardımcı, "Burada milletimizi ülkemizi temsil ettiğimizin bilincindeyiz ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Bu sebeplerden ötürü başarısızlık durumunda Türkiye'nin ismini anılmasını istemediğimden insanüstü mücadeleyle çalışmalarımızı yürütüp müsabakalara katılıyoruz. Sürekli kendemize yeni hedefler belirleyerek rakiplerimize karşı üstün olmak için vargücümüzü ortaya koyuyoruz" dedi.

Kentte 2011 yılında yapılan Üniversiteler Kış Oyunları’nı izledikten sonra bu oyunlara katılan sporcuları örnek alarak sürat patenine başlayan Fırat Yardımcı (19), kısa sürede önemli başarılar elde etti.
Ailesinin başarılarında büyük pay sahibi olduğunu belirten genç sporcu Fırat Yardımcı, kendisine destek veren tüm yakınlarına teşekkürlerini belirtti.
Fırat Yardımcı, olimpiyatlarda da bir ilki başarmak için antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor. 2018 Kore Kış Olimpiyatları’na hazırlanan Fırat, burada sürat pateninde madalya alarak Türkiye’de yine bir ilki başarmak istiyor.

Milli patenci “Şangay Tropi’ye en iyi 24 sporcu arasından 14. olarak katılıp, bronz madalya kazandım. Büyük yarışlarda ilk defa bronz madalya alarak, Türkiye tarihine imza attım. Atmaya devam edeceğim. Karşıma çıkan tüm engelleri tecrübeli eğitmenlerimin ve araştırmalarım doğrultusunda daha iyiye ulaşmama sebep olan birikimlerimle beraber üstesinden gelerek yoluma devam edeceğim.” diye konuştu.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.