Son Dakika Haber

Kanaryada Forvet Sorunu Büyüyor

Aykut Kocaman imza töreninde bir merkez santrafor transferi yapacaklarını iletirken bu konunun sebeplerinden bir tanesi daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz sezon gol yollarında forvet oyuncularından istediği performansı bir türlü alamayan Fenerbahçe bir orvet transferi yapmak için uğraşıyordu. Ancak Kanaryanın Brezilyalı forveti Jose Fernandao’nun sakatlığının geçmediği ve bu yüzden 2. bir ameliyat olacağı haberinin çıkması üzerine Fenerbahçe bu bölgeye transfer için adayları ile görüşmelerine hız kazandırdı.

Yeni Aday Smolov

Bu bölgeye son olarak gösterilen aday ise Krasnodar ve Rusya milli takımının başarılı oyuncusu Smolov oldu. Bu oyuncunun menajeri ile Fenerbahçe takımının temas kurduğu ve bu temas sonucunda ise Rus forvetin Fenerbahçe’ye sıcak baktığı öğrenildi. Bu gelişmenin ardından Rus takımı ile Sarı Lacivertli ekibin temasa geçtiği ve temsilcimiz Fenerbahçe’nin bu oyuncu için transfer teklifi yaptığı ileri sürüldü. Yapılan teklifte Fenerbahçe bu oyuncu için 16 milyon Euro değerinde bir ücret ödemeyi gözden çıkardı. Ancak bu rakamın bütçesini çok zorlayacağından dolayı bu parayı 3 yılda ödemeyi teklif ettikleri iddiası ortaya atıldı. 27 yaşındaki forvet bu sezon forma giydiği 31 maçta 25 kez fileleri sarsarken 1 kez de gollük pas vererek takımına katkıda bulundu.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.