Son Dakika Haber

Judo Federasyon Seçimleri Yapıldı

Crowne Plaza Otel'deki toplantıda kurul üyesi Sezer Huysuz, toplam 248 oyun, 125'ini alarak federasyonda yeni bir döneme adım attı. Hayırlı olması temennisiyle diğer başkan adayı, Nuri Muhammet Çelik ise 123 oy alarak Sezer Huysuz’un gerisinde kaldı.

Eski başkanda Uysal'dan duygusal veda

Judo Federasyonunun eski yöneticisi Fatih Uysal, genel kurulda ayrılık konuşması gerçekleştirdi. Uysal, 8 yıl faaliyet gösterdikleri federasyonu nasıl yönettiklerini anlatarak, "Judoda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına devam etti.

“Benimle çalışan ekibime haklarımı helal ediyorum. Ben ayrıldım 2 adayımıza basarılar imza toplayarak yönetime aday oldular. Bizler nasıl başladıysak öyle bitiriyoruz temiz bir şekilde buradan gidiyoruz. Tekrar başarılar dilerim”.dedi.

Yöneticilerin Konuşmaları

Sezer Huysuz, seçimden önceki çalışmalarında verdiği demeçlerde kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

"Karşınıza yönetime talip olarak çıktım." diyen Huysuz, "Bu aşama zor kolay değil hep birlikte çalışacağız bunun altından ancak ekip olarak kalkarız. Bundan önceki ekip başarılı ve yükselişte bunun üzerine gideceğiz bizde yükselteceğiz. Kazanan judo ve judo ya gönül verenler olacak. Olmayacak ama hep beraber bunun altından kalkacağız. Ekip işiyle bunu beraber yapacağız”.açıklamalarını yaptı.

Başkan Sezer Huysuz; Sonuç İyi

Seçimlerde ikinci olan Nuri Muhammet Çelik judoya katkı sağlayacak ileriye taşıyacaktık istediğimiz sonuç olmadı ama kısmet, sürekli judo için çalışıyorum2020 ve sonrasında federasyon yönetim güçlü olacaktır. Yetiştiren yeni nesile destek olan bir kurum Başarılara imza atıyor sürekli. Dünya’nın her yerinden sporcular judo severler akın etsin ülkemize antranörlere de destek verecektik Hakemlere keza artık takdir sizlerin demişti. Olmadı ikinci bitirdi seçim sonucunda. Yarışını ikinci sırada tamamlayan Nuri Muhammet Çelik ise judoya büyük katkılar sağlamak için yola çıktıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

Başkan seçilen Sezer Huysuz, seçimden sonrada yapacaklarını anlattı. Türk judosu için en mükemmelini yapacaklarını belirtti. Huysuz, daha önceki çalışmaları sebebiyle eski başkan Fatih Uysal'a plaket verdi.

 Sezer Huysuz başkanlığındaki federasyonun yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ise şöyle:

Yönetim kurulu: Seçkin Turan, Murat Beytekin, Levent İşler, Murat Ak,  Fikret Yıldız, Murat Levent Şahin, Mehmet Musa Evin, Cemalettin Kömürcü, Ahmet Biltekin, Şenol Çelik, Oğuz Kaynak, Kamil Yaşar Güleç, Kaya Gezeker ve Ali İhsanDelioğlu.

Denetim kurulu: Musa Çolak, Kemal Demir.

Disiplin kurulu: HüsamOlgaç, Hakan Anşık, Numan Ergin, Safa Sönmez, Ayşegül Günay.

Ankara Crowne Palaza Otel'de yapılan 4. Olağan 5. Mali Genel Kurul’da, Türkiye Judo Federasyonu Yönetimi seçimleri için Nuri Muhammet Çelik ve Sezer Huysuz yarıştı. 278 delegesi bulunan federasyonun genel kurulunda 250 delege rey verdi. Huysuz 125 oy Çelikmis’e 123 oy aldı 2 puanla başkanlık Sezer Huysuz ‘un.

Sezer Başkan'a başarılar.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.