Son Dakika Haber

İşte yeni sistem

   Lige bomba transferler ile başlayan takımlar arasında kadrosunu yaptığı takviyelerle güçlendiren Fenerbahçe’nin oyun düzeni en merak edilen konular arasında yerini alıyor. Sezon başlamadan gerçekleştirdiği transferler sonucunda, elinde olan oyuncularınında performanslarının artmasıyla birlikte yeni sisteminin ne olacağı belli olmayan Fenerbahçe’de oyun sistemi en merak edilen konu durumunda. Pereira’nın takımdan ayrılmasının sonrasında takıma yeni getirilen teknik adam Advocaat’ın takımı nasıl organize edeceği ve kimleri oynatıp oynatmayacağı taraftarın ilgi odaı haline gelmiş durumda.

Merak edilen hamleler açıklandı

   Taraftarlar tarafından çok merak edilen ve yeni teknik adamın nasıl bir oyun ortaya koyacağı sorusuna cevap olan hamleler sarı-lacivertli ekip tarafından açıklandı. Takımına geri dönen ve elinden geleni yapacağına emin olunan Moussa Sow’a sol kanatın teslim edilmesi kararlaştırıldı. Sağ taraf ise takıma yeni gelen Lens’e teslim edilecek. Robin Van Persie ise bu iki kanat oyuncusunun verdiği paslar ile birlikte forvette takımı adına gol arayan oyuncu konumunda bulunuyor. Yeni teknik adam 10 numarasız bir oyun sistemi ile birlikte 4-3-3 sistemi üzerinde yoğunlaşıyor. 10 numarasız bir oyun stili için özellikle hücum hattını çok iyi kullanmak şsteyn tecrübeli teknik hoca forvette bulunan Sow, Van Persie, Lens üçlüsüne hücum konusunda güveniyor.

Milli oyuncuların dönüşü bekleniyor

   Ön üçlü olarak Sow, Van Persie, Lens üçlüsünün belirlenmesinin ardından orta sahanın da belirlenmesi için milli takımda bulunan oyuncuların dönüşü bekleniyor. Orta saha için elinde Salih Uçan, Ozan Tufan, Mehmet Topal, Alper Potuk gibi oyuncuların bulunduğu Hollandalı teknik adam bu bölgede topu ayağında çok tutmayan ve ileriye kilit paslar verebilecek oyuncular ile çalışmak isteyecek. İleri hücum hattına en kısa sürede topu ulaştırarak hızlı bir şekilde gole gitmek isteyen teknik adam bu bölge için kısa sürede topu kanatlara aktaracak oyuncuları tercih edecek.

   Takımda beklerde oynatılacak oyuncular için sabitlemeler yapılmış durumda. Özellikle ilerde kanatlarda oynayacak olan Sow ve Lens’in dikkate alınarak bu oyunculara uygun oynayabilecek beklerin düşünülmesi sonucunda sol bek Hasan Ali Kaldırım’a, sağ bek ise Van Der Wiel’e emanet edilecek.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.