Son Dakika Haber

İSPANYOLLAR’IN EMRE AŞKI


Bu sezon La Liga’ya transfer olan Galatasaray alt yapısından yetişen milli futbolcu oynadığı iyi futbol ve sergilediği sempatik tavırlarıyla adeta İspanyolların sevgisini kazandı. Eylül ayında ayın futbolcusu seçilen Emre Çolak bir kez daha yapılan oylama sonucunda Deportivo’da ikinci kez ayın oyuncusu seçildi.
Türkçe ve İspanyolca teşekkür
Takım ana sponsor Estrella Galicia’nın düzenlediği  ve Deportivo resmi sitesinde yapılan ankette bu ay yine Emre Çolak seçildi. Oyların büyük çoğulunu alan Emre Çolak düzenli yapılan ayın futbolcu ünvanında ikinci seçilmesini yapılan ödül töreninde duygularını İspanyolca ve Türkçe sözlerle ifade etti. Yıldız futbolcu ikinci kez bu ödüle layık görülmesiyle mutluluğunu dile getirirken hayranlarına ve bu ödüle layık görenlere İspanyolca ve Türkçe teşekkür etti. Emre Çolakyaptığı konuşmada, kendisi için bu ödülün çok özel olduğunu sözlerine ekledi. Deportivo la Coruna, kendi resmi internet sitesinde yayınlayarak takipçilerine ve basına duyurdu. Ödül töreni video konuşmasını resmi internet sitesinde de bulabilirsiniz.
Mayıs 2016’da mavi beyazlı ekibe transfer olan Emre Çolak İspanyollar’ın gözdesi haline geldi. Oynadığı futbolla beğeni toplayan Emre Çolak, kıvrak ve çabuk hareketleri ile teknik heyet ve yönetiminde adeta takdirini almış durumda. Mavi beyazlı ekibin ve taraftarların Messi benzetmesi yıldız futbolcunun özgüvenini artırmakta. Her geçen gün performansını artıran milli futbolcumuz gururumuzu okşamakta ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etmekte. Galatasaray’da forma giyerken idolünün Arda olduğunu söyleyen Emre her ne kadar Messi’ye benzetilse de o Arda’nın yolundan gideceğe benziyor.Deportivo La Coruna Teknik Direktörü Gaizka Garitano’nun Emre’yi sol kanattan alıp orta sahaya yerleştirmesiyle Emre kendini daha rahat gösterirken forvet arkasına yakın oynarak gollerde etkili olmaya başladı. 25 yaşındaki yıldız futbolcu yaptığı kilit paslarla La Liga’nın zirvesinde yer aldı. Maç başına yaklaşık %79 pas oranı ve ortalama 3,5 kilit pas ile birçok ismi geride bıraktı. Emre’yi , Atletico Madrid’den koke, Real Madrid’den Toni Kroos, Barcelona Sergi Roberto, Valencia’dan Nani 3.3 kilit pas oranıyla takip edenler listesinde.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.