Son Dakika Haber

Galibiyet için Suv hazırlanıyor

Yaptığı transfer adımları ile adından sıkça söz ettiren Trabzonspor cephesi artık galibiyet serisini yakalama peşinde. Süper Lig’e bu sezon 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle başlayan Karadeniz Ekibi önümüzdeki hafta Pazar günü oynayacak olan Osmanlıspor maçının hazırlıklarına başladı. Saat 17.00 Avni Aker’de konuk edeceği Osmanlıspor’u yenmek istiyor. Teknik Direktör Ersun Yanal, forvet hattındaki sorunu gidermek için takımın yeni gol umudu Güney Koreli Jun Suk’u özel hazırlıyor. Hazırlığı konusunda tüm çabayı sarf ettiğini belirten Ersun Yanal, Tüm oyuncularıma güveniyorum. Hepsi sahaya çıktığında yüreklerini ortaya koyacak potansiyele sahiptir. Fakat Suv hakkında daha hassas düşündüğünü belirten Yanal Suv’a çok güvendiğini belirmektedir.

Güney Koreli forveti rakiplerimize karşı kullanacağımız en büyük güç olarak gördüğünü ve değerlendirdiğini ifade eden tecrübeli hoca adaptasyon sürecini tamamlamak için milli takımdan özel izin alan Suv özel idmanlar yaparak kendini zorlu maratona hazırlıyor. Kasımpaşa maçında 29 ve Gaziantepspor sınavında 21 dakika görev olan forvet toplamda 50 dakika sahada kaldı. Olumlu performansı ile dikkat çekti. Osmanlıspor maçında ilk 11’de görev almayı bekleyen forvet müsabakanın zorlu geçeceğini bu sezon ligde iyi bir gol ortalaması ile ligi bitirmek istediğini ifade etmektedir.

Zorlu ve çekişmeli olacak maç için her iki tarafında kozlarını sahaya sürmesi, yapılacak olan hazırlıkların da etkili olmasına bağlı. Yeni takıma kazandırdığı oyuncuları ile Trabzonspor, istikrarsız olan gidişatını daha kendi lehinde ve sürekli galibiyet ile sürdürmenin peşinde. Osmanlıspor ligin taze takımlarından ama gücü ile etkisini daha çok saha yansıtması ile beklenen sonuçları olmak içinde gerekli tüm hazırlıklarını yapıyor. Her iki takımında teknik adamlarının ortak söylevleri oyuncularının hazır olduğunu ve bu maç için mutlak bir galibiyetin söz konusu olacağıdır. Güney Koreli jun Suk bu maçın en çok dikkat çeken oyuncusu olacağı şimdiden belli. Kısa ama etkili bir saha içi performansı takımının ona güven duymasını sağlarken karşı rakipler içinse büyük bir tehlike arz ederek gerekli saha içi önlemlerin stratejik olarak alınmasını da gerektirmektedir.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.