Son Dakika Haber

GALATASARAY’IN GALİBİYET ÖZLEMİ


Süper Toto Süper Lig’de 20 Kasım Pazar günü Fenerbahçe’ye konuk olacak Galatasaray’da, son 6 klüp başkanı ve takımın son dönemdeki 8 teknik adamı, Kadıköy’de galibiyet yaşayamadı.
6 KLÜP BAŞKANI GALİBİYET YÜZÜ GÖRMEDİ
Galatasay’da, derbi maçının yapılacağı Ülker Stadı’nda sarı-lacivertli rakibi Fenerbahçe karşısındaki galibiyeti hafızamızı zorlacak kadar eskimiş görünüyor. Rakibi Fenerbahçe’ye karşı son galibiyiteni 1999 yılında alan Galatasaray, 22 Aralık 199 tarihinde yapılan lig maçında galibiyet elde eden Galatasaray, rakibiyle oynadığı 3’ü Türkiye Kupası, 17’si de lig olmak üzere 20 resmi maçta galibiyete ulaşamadı. Geçmiş 17 yıla yakın sürede Galatasaray Klübünün  son 6 başkanı, futbol takımlarının Kadıköy’de Fenerbahçe galibiyetini göremedi. Kadıköy’de son galibiyetini Fatih Terim yönetiminde almış olan sarı-kırmızılı takım, Rumen Mircera Lucesu (3) ve Gherorge Hagi (2), Belçikalı Erik Gerets (3), Alman Karl Heinz Feldkamp (2),  Michael Skibbe (1), Hollandalı Frank Rijkaard (1), İtalyan Roberto Mancini (1) ve Hamza Hamzaoğlu (2) yönetiminde deplansmandaki maçlarda Fenerbahçe’ye karşı galibiyet elde edemedi. 
GÖZLER RIEKERINK’E ÇEVRİLDİ
6 Klüp başklanlığı süresince galibiyet yüzü görmeyen takım Galatasaray için, özellikle yıllardır en büyük rakibi olan Fenerbahçe’ye karşı mağlup olmak artık büyük bir sorun haline geldi. Bu sorunun çözümü için odaklanan Galatasaray çözümü yine klüp başkanı değiştirmekte bulmaya çalışıyor. Bu çözüm yönteminin ne kadar etkili olacağını ya da bu büyük galibiyet özleminin son bulup  bulmayacağını 20 Kasım Pazar günü  minyonlarla birlikte aynı anda öğrenecğiz. Bu durumun getirdiği heyecanlı bekleyişe Galatasaray teknik direktörü Jan Olde Reinkerink de katılıyor. Bu heyecanlı bekleyişte taraftarında gözleri Reinkerink’e çevriliyor. Hollandalı teknik adam, sarı-kırmızılı takımın başında Kadıköy’de çıkacağı ilk derbide, uzun süren galibiyet hasretine son vermek amacında. Bu yüzden hem Galatasaray teknik direktörü Reainkerink’in Galatasaray’da ki ilk derbisi olması hem de bu akşam ki derbinin Galatasaray’ın galibiyet hasretine son vermesi açısından büyük bir öneme sahip. Bu derbinin hem teknik adam Reinkerink için hemde galibiyet hasreti içinde olan Galatasaray için  büyük bir fırsat olduğu düşünülüyor.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.