Son Dakika Haber

Galatasaray'da Şok Sakatlık

Galatasaray Odeabank, Play-off hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Play-off için planlarını yapan sarı kırmızılı takımda, yaşanan sakatlık tüm planların suya düşmesine yetti. Galatasaray Odeabank oyuncularından Pivot görevini üstlenen Tibor Pleiss, yaşadığı sakatlıkla hem kendisini hem de takımını büyük bir şoka uğrattı.

Galatasaray Odeabank, bu sezon iç açıcı bir performans gösteremedi. Büyük kayıpların yanında, büyük galibiyetlere de ev sahipliği yapan sarı kırmızılı takımın Play-off karşılaşmaları da oldukça yaklaştı. Karşılaşmalardan önce, planlarını ve çalışmalarını sürdüren Galatasaray’da, tüm planlar alt üst olabilir.

Galatasaray Odeabank, sorunsuz şekilde antrenmanlarını ve planlarını sürdürürken, aniden gelişen bir sakatlık haberiyle zor duruma düştü. Takımın en önemli oyuncularından olan ve Pivot olarak kadroda yer alan Tibor Pleiss, aniden sakatlandı. Play-off için yapılan planlamalarda, Pleiss’in etkisi büyük olacaktı. Sakatlıktan sonra da planı inceleyen yönetim, gerçekten zor bir durumla karşılaşıldığının altını çizdi.

Almanya’da Kontroller Yapıldı

Dizinden sakatlık geçiren Tibor Pleiss, kendi ülkesinde yani Almanya’da kontroller yaptırdı. Pivot oyuncu için büyük ihtimalle ameliyat gerekecek. Eğer ameliyat durumu söz konusu olmazsa da, oyuncu yaklaşık 2-3 hafta forma giyemeyecek. Yapılan açıklamalara göre oyuncu ameliyat olursa, bu sezonu tamamen kapatabilir. Diğer türlü de 2-3 hafta sahalardan uzak kalacak olan oyuncu, takımını fazlasıyla düşündürmeye başladı.

Sakatlık haberiyle karşılaşan Ergin Ataman, şoka uğramış oldu. Elinde Alex Tyus ve Ege Arar’ı bulunduran Ataman, Pleiss’in yerine bu iki kozdan birini sahaya sürebilir. Bilindiği gibi Galatasaray Odeabank takımının transfer hakkı da tamamen doldu. Yani, bu sezon bitmeden sarı kırmızılı ekip hiçbir transfer yapamayacak.

Planları ve Galatasaray’ın rotasını inceleyen Ergin Ataman, bu sakatlıktan sonra rotanın daha fazla daraldığının altını çizdi. En önemli oyuncusu sakatlanan Galatasaray Odeabank’ın Play-off mücadelelerinde nasıl bir performans sergileyeceği de büyük merak konusu olmaya başladı.

Tibor Pleiss’in ameliyat durumuna ise, önümüzdeki günlerde Alman doktorlar tarafından karar verilecek. Oyuncu ameliyat olursa bu sezonu kapatacak, ameliyat olmaz ise sahalardan 2-3 hafta uzak kalacak.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.