Son Dakika Haber

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Transfer İle İlgili Bilgi Verdi…

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz transferler hakkında pek çok son dakika açıklamasında bulundu. Radamel Falcao ile ilgili soruları yanıtlayan Mustafa Cengiz bugün bitirdikleri bir transferi resmen açıkladı. Cengiz, Fenerbahçe başkanı Ali Koç ile geçtiğimiz günlerde Fatih Terim'in TFF’den aldığı tazminat ile ilgili yaptığı açıklamalarla da gündeme oturdu.

Ali Sami Yen'in ölümünün 68. yıl dönümünde anma töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başkan kulübün transfer gündemine dair pek çok açıklamada bulundu. Falcao transferinin sorulması üzerine de şunları söyledi. “Transfer işlemleri olası hızla devam ediyor. Transfer öyle bir haftada ya da bir ayda gerçekleşmiyor. Bu aylar öncesinden başlayan bir süreç Galatasaray'ın hem koşulları hem de taraftarın onayladığı ya da talep ettiği kişileri takımımıza katmaya çalışıyoruz. Galatasaray için kesinlikle dikkatli davranmak ve seçici olmak durumundayız ve en doğru kararları alacağız inşallah” dedi.

“Bir sürü isim transferlerle anılıyor. Biz buna saygı duyuyoruz. Ancak medyayı ya da isimleri eleştirmek anlamında olmasa da öyle bir parametre var ki dışımızda gelişen bazı menajerler de oyuncunun adı geçsin ve parlasın istiyorlar. Hepsi değerli oyuncular olmasına rağmen bizim teknik ekibimiz isimleri inceliyor filtreliyor. Kişilik, karakter olarakta süzgeçten geçirilen isimler takıma katılmaya çalışıyor” dedi. Mustafa Cengiz henüz birkaç aylık süreç var transferlerde ve piyasalar müthiş yüksek diyerek takımın ihtiyaç duyduğu oyuncular için ciddi meblağların söz konusu olduğunu belirtti.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.