Son Dakika Haber

Fransa’dan Rekor Transfer

Yaz transfer sezonu resmen sona ererken, Süper lige en fazla transfer Fransa’dan oldu. Rekor sayıda futbolcu bu sezon için transfer edilirken, diğer yıllara nazaran bu ülkeden transfer edilen futbolcu sayısında büyük bir artış bulunuyor. Bu yıl Fransa’dan transfer edilen 21 farklı futbolcu, Süper Lig ve TFF 1.ligi takımlarında forma giyecek.

En Çok Transfer Gençlerbirliği’ne Yapıldı

Fransa’dan en çok transfer ise Gençlerbirliği futbol kulübüne yapıldı. Süper Lig’te seviyesini korumak için hızlıca çalışmaları sürdüren bu takım, hareketli bir transfer dönemi yaşıyordu. Özellikle takımın bu sezon oluşan Fransa’dan futbolcu transferi trendine de en çok ayak uyduran isimlerden biri olduğu biliniyor. Kırmızı siyahlı takım, Saint Etienne’den Polomat, Rennes’ten Diallo ve Montpellier’den ise Sio’yu bu sezon kadrosuna katmış oldu. Bu şekilde Fransa Liginde top koşturan 3 farklı ismi kadrosuna eklemiş oldu. Süper ligte mücadele sürdürmeye devam eden 12 takım ise, Fransa liginden ünlü futbolcuları transfer etmeyi tercih etti.

Falcao Büyük Bir Ses Getirdi

Galatasaray’ın son transferi olan ünlü futbolcu Rademel Falcao, Türkiye’de olduğu kadar Avrupa’da da büyük bir ses getirmeyi başardı. Bu transferle gündemde yer kaplayan Galatasaray, uzun süre boyunca bu haberle yerini korudu. Şampiyonlar ligi resmi sayfası da Sarı Kırmızılı takımın bu hamlesini paylaştı. Falcao’nun sarı kırmızılı takımla 3 yıllık sözleşmeye imza attığı biliniyor.

Fenerbahçe’den Sessiz Sedasız Transfer Hamlesi

Transferin hızlı isimlerinden biri olan Fenerbahçe’de bu konuda yoğun günler yaşadı. Sarı lacivertli takımın bu sezon transfer konusunda daha çok Fransa’ya yöneldiği biliniyor. Marsilya’dan Adil Rami ile anlaşan takım, bu futbolcu ile anlaşma yaptıktan sonra gözünü yine Marsilya’da forma giymiş olan Luiz Gustavo’yu kestirdi.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.