Son Dakika Haber

File’nin Yeni Başkanı Üstündağ

 

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Kurul  seçimi Ankara The Green Park Hotel’de yapıldı. Tek aday olan Mehmet Akif Üstündağ oyların 128’ini alarak başkan kabul edildi.

Başkan Özkan Mutlugil Aday Olmadı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil  4. Olağan Genel Kurulu’nda aday olmadı. Oylamada 197 delegeden 129’u oy kullandı. Oylamada 1 oy geçersiz sayıldı. Oyların 128’ini alan Mehmet Akif Üstündağ yeni başkan seçildi. Mehmet Akif Üstündağ kurula tek aday olarak girmişti.

Faaliyet ve Denetim raporlarının da ifra edildiği kongrede Divan Başkanlığı’nı Özden Bostan üstlendi. Mehmet Akif Üstündağ’ın TVF Yönetim Kurulu için başkanlık listesinde şu isimler yer aldı;

Alper Sedat Aslandaş, Bahar Mert Üçoklar, Ahmet Göksu, Suat Güler, Ergin Kaya, Metin Mengüç, Suat Baylan, Ayşe Nihan Salkaya, Ersin Yılmaz, Kurtaran Mumcu, Memduh Sayıner, Mümin Altunışık, Zülfikar Gürcan, Necip Sever.

Türkiye Voleybol Federasyonu Yeni Başkanı Mehmet Akf Üstündağ’ın Genel Kurul konuşmasında; “TVF yönetiminde 10 yıldır görev alıyorum. Voleybol ailesinin ortak istediği üzerine başkanlığa adaylığımı sundum. İlk defa voleybolda tek adaylık gerçekleşti. Ben de bu camianın bir evladıyım. Hiç kimsenin bundan şüphesi olmasın ki, görevimi layıkı ile yapacağım, görevimi yerine getiremediğim gün bırakmasını da bilirim. Her alanda olduğu gibi voleybolda da ekip çalışması ile başarı gelir. Bu bilinç ile takım çalışmasına önem vereceğim. Önümüzdeki zaman diliminde altyapıya daha fazla kaynak ayırıp, daha fazla çocuklarımızı ve gençlerimizi voleybol ile tanıştırıp aktif sporcularımızı artırmaya gideceğim. Antrenör ve hakem eğitimine de özel önem verilecektir.

 Özkan Mutlugiller Kolay Kolay Bulunmaz

TVF’nin son zamanlarda Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) gibi kuruluşlarda etkili duruma geldi. Bunda en önemli pay kuşkusuz ki, Özkan Mutlugil’e aittir. Kendisi ile birlikte olmaya devam edeceğiz. Özkan Mutlugiller kolay kolay bulunmaz. Bu camiada omuz omuza görev almış olduğum süreçteki tüm arkadaşlarıma teşekkür borçluyum. Ortak payemiz voleyboldur.” Diye konuşmasını sürdürdü.

Özkan Mutlugil’i sahneye alan Üstündağ birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak O’nun 13 ay önce CEV başkan vekili ekim ayında da FIVB Yönetim Kurulu’na kabul edildiğine değinmiş oldu.

Sahnede konuşma yapan Mutlugil, Türk voleybolu adına daha faydalı olabilmek için aday olmadığını, Üstündağ ile uzun süredir çalıştığ, Üstündağ ve yönetimine destek olacağını dile getiren Mutlugil, tüm yönetim kuruluna ve Üstündağ’a başarılar diledi.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.