Son Dakika Haber

Filede tercih belli oldu

Geçtiğimiz sezon son haftalarda Fenerbahçe’den daha iyi ve daha mücadeleci bir oyun ortaya koyan Beşiktaş şampiyon olmuştu. Bu şampiyonluğunu yaptığı oldukça başarılı transferlerle süsleyen Beşiktaş elindeki seçenekleri çoğaltarak kadro zenginliğine ulaştı. Öte yandan Beşiktaş transfer döneminde aldığı oyuncuların yanında sattığı oyuncularla da hem mali olarak kazanca girmiş hem de kadrosundaki eksiklerin büyük birçoğunu tamamlamayı başarmıştı. Şu ana kadar yapılan maçlarda kadroda kimlerin oynayacağı büyük ölçüde belirlendi.

Beşiktaş’ın başarılı çalıştırıcısı Şenol Güneş yeni transferlerle zenginleşen kadrodaki değişimi kademeli olarak belli bir süre içinde gerçekleştirecek. Beşiktaş takımı cumartesi günü Kardemir Karabükspor karşısında mücadele edecek. Şenol Güneş’in bu maçta ilk 11 olarak kalede yine Tolga Zengin’e görev vermesi bekleniyor. Lige 3 golle başlayan Cenk Tosun’un da yine 11’de forvet hattında görev alması bekleniyor. Yeni transferler geçen hafta Gaziantepspor’la oynanan hazırlık maçında gayet iyi bir performans göstermişti. Bundan dolayı aslında ilk 11in nasıl olacağı Şenol Güneş’in hangi futbolcuları hangi mevkilerde görevlendireceği merak konusu oldu. Diğer bir alternatif ise Aboubakar. Aboubakar hatırlanacağı üzere Arena da oynanan maçta golle tanışmıştı. Kalede de yine yeni transferlerden  Fabricio yaptığı enfes kurtarışlarla taraftarın ilgisini üstüne çekmeyi başarmıştı. Beşiktaş’ın geçen sezonun usta sol beklerinden Caner Erkini kadrosuna kattığını da unutmamak lazım. Nitekim Caner Erkin geçen sezonki başarısını bu sezonda sürdüreceğe benziyor. Çünkü Caner Erkin şimdiden iki asistle buluşmuş durumda.

Stoperde Tosic Sürprizi

Şenol Güneş yeni transferlerle oluşan Beşiktaş kadrosunu kademeli olarak değiştirecek. Bundan dolayı Güneş’in kalede eskiden beri görev yapan Tolga Zengin’e görev vermesi bekleniyor. Takımın ileri hattında ise yine üç golle buluşan Cenk Tosun’a görev vermesi bekleniyor. İki lig maçında üç golle buluşan Cenk Tosun ilk 11’de şimdiden yer etmiş durumda olsa gerek. Forvet hattında Aboubakar geçen yıl yedekti.  Bu sene de Aboubakar’ın yedek olarak ilk 18 de yer alması bekleniyor. Caner ve Gökhan da yine ilk 11’de. Stoper hattında ise bir sürpriz olarak Tosic’in görev alması söz konusu.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.